Przewodniczący Kościoła Adwentystów w Polsce na spotkaniu noworocznym z Prezydentem RP

To spotkanie wspólnoty ludzi wierzących różnych narodowości w Rzeczypospolitej Polskiej. Już po raz szósty jesteśmy razem, choć w tym roku w bardzo trudnym czasie, także dla ludzi wierzących i ich pasterzy, niosących oparcie – mówił Prezydent podczas wideokonferencji z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce.

21 STYCZNIA 2021 {WWW.PREZYDENT.PL / ZDJ.: IGOR SMIRNOW`}

– To jest właśnie budowanie wspólnoty, po to by razem przetrwać ten bardzo trudny czas – podkreślał Andrzej Duda.

Tradycyjne noworoczne spotkanie, na które Para Prezydencka rokrocznie zapraszała do Pałacu, tym razem ze względu na pandemię koronawirusa odbyło się online

– Ludzie wierzący w trudnych sytuacjach szukają wsparcia w swojej wspólnocie, w modlitwie, w opiece Opatrzności. Dzieje się to poprzez Waszą posługę – ma ona dzisiaj szczególne, ogromne znaczenie dla utrzymania stabilności, jedności w naszym społeczeństwie, bezpieczeństwa i porządku w państwie polskim, i za to chcę dzisiaj z całego serca podziękować – akcentował Prezydent, zwracając się do zwierzchników poszczególnych religii.

W spotkaniu wzięli udział hierarchowie Kościoła Rzymskokatolickiego (w tym bizantyńsko-ukraińskiego), przedstawiciele: wspólnoty żydowskiej, wspólnoty muzułmańskiej, hierarchowie kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej, hierarchowie duszpasterstw polowych: Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego oraz Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, oraz przedstawiciel Kościoła Zielonoświątkowego (równocześnie Przewodniczący Aliansu Ewangelicznego w Rzeczypospolitej Polskiej), Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i przedstawiciele Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Para Prezydencka złożyła także noworoczne życzenia.

– Życzymy przede wszystkim zdrowia, sił, optymizmu i niezachwianej wiary – wiary wlewanej w serca wiernych, że wspólnie pokonamy koronawirusa i w miarę możliwości powrócimy do normalności – powiedziała Pierwsza Dama.

www.prezydent.pl