„Módlcie się, aby zbawcza moc Boga, jako najlepszego Lekarza, była wszędzie widoczna”

4 LUTEGO 2020 (NR 742) `{`AAI/DANIEL KLUSKA`}`

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa na całym świecie, przewodniczący światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, pastor Ted N.C. Wilson apeluje o wspólną modlitwę.

[Nota redakcyjna: Pod koniec 2019 r. Światowa Organizacja Zdrowia [W.H.O] usłyszała pierwsze doniesienia o nieznanym wirusie w Wuhan w Chinach. Od tego czasu koronawirus zainfekował ponad 7700 osób w Chinach i blisko 70 na całym świecie. 170 osób zmarło z powodu wirusa.]

– Apeluję do was, abyście na całym świecie modlili się o bieżący kryzys zdrowotny, przede wszystkim w dużym mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach.  Podejmowane są wszelkie próby powstrzymania i wyeliminowania koronawirusa. Kilka tysięcy osób zachorowało i niestety, wielu zmarło. Rząd Chin wykonuje godną podziwu pracę, próbując powstrzymać wybuch epidemii. Nasze Kościoły Adwentystów Dnia Siódmego i inne kościoły w Wuhan zostały poproszone o zawieszenie swoich działań w celu powstrzymania rozprzestrzenianiu się choroby. Istnieje wiele przypadków zidentyfikowanych w innych częściach świata.

– Proszę módlcie się za rząd i liderów w Chinach, którzy podejmują intensywne i ogromne wysiłki, aby położyć kres tej krytycznej sytuacji zdrowotnej. Módlcie się za Chińczyków, którzy chronią się przed wirusem. Módlcie się za naszych przywódców i członków kościoła w Chinach i ich zdrowie, a także za wysiłki kościoła, aby pomóc najbardziej potrzebującym. Módlcie się o pomoc rozważaną przez ADRA China i ADRA Asia. Módlcie się za rodziny, które straciły już bliskich. Módlcie się za uzdrawiającą rękę Boga nad tymi, którzy mają koronawirusa. Módlcie się, aby zbawcza moc Boga, jako najlepszego Lekarza, była wszędzie widoczna. Cóż za błogosławieństwo oprzeć się całkowicie na Chrystusie, gdy prowadzi nas do naszego wiecznego doskonalenia, gdzie nie będzie już więcej problemów zdrowotnych. Do tego czasu módlcie się i pracujcie, aby pomagać innym tak, jak Chrystus – przez całą swoją wielką moc.

Ted N. C. Wilson

Przewodniczący generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów