Przewodniczący TED Bertil Wiklander przechodzi na emeryturę

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przewodniczący Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Bertil Wiklander poinformował o swoich planach związanych z przejściem na emeryturę w dniu 31 lipca br. W TED służył przez 19 lat.

Dr Wiklander poinformował o swojej decyzji wczoraj, podczas porannego nabożeństwa będącego częścią dwudniowego szkolenia dla przewodniczących unii. Podziękowania dla pastora Wiklandera za jego wieloletnią służbę złożyli m.in. sekretarz Wydziału Audrey Andersson oraz Sandra Grice z Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

„Czerpałem wiele radości zarówno z mojej służby, jak i ze współpracy ze wszystkimi ludźmi, których spotkałem. Odchodzę z wdzięcznością dla Boga i moich współpracowników. Będę tęsknił za wspólnotą i przyjaźnią, która wypełniała nasze biura, i która była czymś wyjątkowym oraz cennym. Niech Bóg błogosławi was i Jego misję w tej części świata” – podkreślił Dr Wiklander w krótkim oświadczeniu.

„W lipcu tego roku minie 19 lat mojej służby w Wydziale, a we wrześniu osiągnę wiek, który wykracza daleko poza wiek emerytalny. Jestem wdzięczny Bogu za wszystkie błogosławieństwa, które otrzymałem, wszystkie rzeczy, których się nauczyłem, a przede wszystkim za mój cudowny zespół, który był przy mnie w zarówno w Biurze Wydziału, poszczególnych uniach, jak i na innych polach. Cieszę się, że będę mógł spędzić więcej czasu z moją rodziną. Jest również kilka ciekawych projektów oraz biblijnych badań, w których chciałbym uczestniczyć po przejściu na emeryturę. Rozmawiałem już o swojej decyzji z przewodniczącym Generalnej Konferencji Tedem Wilsonem, i wiem że zatroszczy się on o proces wyboru mojego następcy” – dodał Wiklander.

Przed objęciem funkcji w Wydziale Transeuropejskim, Dr Wiklander służył w swojej rodzinnej Szwecji jako Dyrektor Ekebyholm School, sekretarz szwedzkiego kościoła oraz jako jego przewodniczący.

W czasie 19 lat służby w Wydziale, Dr Wiklander wykazał się niezwykłymi zdolnościami przywódczymi. Jego pasja, entuzjazm i zaangażowanie dla misji kościoła oraz umiejętność pokazywania Boga zsekularyzowanym społeczeństwom krajów europejskich, zainspirowała liderów na wszystkich polach kościoła. Posiadał on rzadką zdolność do połączenia akademickiego doświadczenia i wiedzy z praktyczną przenikliwością, która byłą niezbędna dla pełnionej przez niego funkcji.

W tym momencie trudno wyobrazić sobie Wydział Transeuropejski bez Dr Wiklandera. Życzymy mu oraz jego rodzinie wielu Bożych Błogosławieństw na nowym etapie życia. Prosimy również o modlitwy za pastora Teda Wilsona, który przeprowadzi Wydział przez proces wyboru nowego przewodniczącego.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”St Albans, Wielka Brytania `{`tedNEWS Staff, Miroslaw Pujic; tłum. D. Maikowski`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]