Przewodniczący Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów tego samego dnia stracił oboje rodziców.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”27 GRUDNIA 2017 (NR 624) `{`TED/TŁUM.DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Smutna wiadomość dotarła do nas dzisiaj, na temat Adela i Najwy Kamal, rodziców pastora Raafata Kamala, przewodniczącego Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Adel Kamal, (lat 79) doznał śmiertelnego ataku serca rankiem 26 grudnia po tym, jak w ubiegłym tygodniu przeszedł operację zakończoną sukcesem. Jego żona Najwa (lat 74) dowiadując się o śmierci męża sama doznała zawału serca i zmarła.

Adel stał się członkiem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w 1968 roku. Na swoim biurku w szkole znalazł wtedy ulotkę ewangelizacyjną. Przez wiele lat pracował później jako menadżer w branży hotelowej a ostatnie lata swojego życia poświęcił służbie w dziale wydawniczym Kościoła.

Adel i Najwa posiadali troje dzieci: Raafata oraz dwie córki: Hikmat i Nehmat. Pogrzeb odbędzie się w Bejrucie w Libanie, 29 grudnia.

Nasze myśli i modlitwy są teraz z rodziną pastora Kamala. W tym trudnym dla nich czasie pamiętamy o obietnicach naszego Pana Jezusa Chrystusa i żyjemy nadzieją na Jego obiecany, bliski powrót:

I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie;
ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię.
I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe. 

Apokalipsa Jana 21,5

AAI[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]