Raafat Kamal nowym przewodniczącym TED

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Pastor Raafat Kamal zostały wybrany nowym przewodniczącym Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. 27 czerwca  br. jego kandydaturę zarekomendował Komitet Wykonawczy TED, a 10 lipca wybór ten został zatwierdzony przez Komitet Wykonawczy przy Generalnej Konferencji. Na stanowisku przewodniczącego TED pastor Kamal zastąpi dr. Bertila Wiklandera, który zakończył swoją służbę w Wydziale.

– Wybór ten jest dla mnie ogromnym zaszczytem i przyjmuję go z szczerą wdzięcznością – podkreśla Raafat Kamal. Nie mogę się już doczekać współpracy z zespołem TED, krajowymi uniami, polami misyjnymi, jak również liderami poszczególnych instytucji. Współpracy, która pokaże Boga europejskiemu społeczeństwu i przyniesie chwałę Jego imieniu. Podchodzę do tego zadania z modlitwą – dodaje.

Na stanowisku przewodniczącego TED pastor Kamal zastąpi dr. Bertila Wiklandera, który pełnił tę funkcję przez 19 lat. Po tak długim okresie służby dla Wydziału postanowił on przejść na emeryturę i powrócić do swojej rodzinnej Szwecji.

– Jestem zachwycony wyborem mojego następcy. Pracowaliśmy razem przez wiele lat i poznałem go, jako człowieka oddanego kościołowi, jego poselstwu i misji – mówi o nowym przewodniczącym TED Bertil Wiklander. Raafat Kamal posiada znakomite wykształcenie i międzynarodowe doświadczenie. Rzadko zdarza się, że stanowisko przewodniczącego obejmuje osoba tak doskonale zorientowana w specyfice danego Wydziału – podkreśla.

Raafat Kamal jest ordynowanym pastorem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Posiada stopnie naukowe z dziedziny Biznesu oraz Teologii. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu teologii systematycznej, nauk humanistycznych, zarządzania oraz zarządzania oświatą i programami nauczania.

Podczas swojej służby w Kościele pastor Kamal pełnił różne funkcje związane z zarządzaniem oraz administrowaniem kościelnymi instytucjami. Przez ostatnie siedem lat pracował jako sekretarz polowy i oddziałowy w Wydziale Transeuropejskim. Kierował również sekretariatem Misji Adwentystycznej, Spraw Publicznych i Wolności Religijnej oraz Sekretariatem Szafarstwa.

– To wielki przywilej przywitać pastora Raafata Kamala na stanowisku przewodniczącego TED. Ciąży na nim wielka odpowiedzialność dzielenia się biblijną nowiną o miłości Chrystusa, jak również unikalnym proroczym poselstwem dotyczącym Jego powtórnego przyjścia – podkreśla przewodniczący światowego kościoła pastor Ted Wilson. – Z radością witamy pastora Kamala wśród kadry przywódczej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Chcielibyśmy również podziękować pastorowi Bertilowi Wiklanderowi za jego wieloletnią służbę i przewodzenie Wydziałowi Transeuropejskiemu – dodaje Wilson.

Pochodzący z Libanu Kamal podczas swojej pracy pastorskiej służył m.in. w Anglii, Iranie, Pakistanie oraz Norwegii, gdzie poznał swoją przyszłą małżonkę Heidi. Para pobrała się w 1987 roku.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”St Albans, Wielka Brytania … `{`Miroslav Pujić, tedNEWS tłum. D. Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]