Regionalna telewizja o adwentystycznej fundacji

W programie informacyjnym telewizji TVP3 Gorzów Wielkopolski w dniu 17 marca, pojawił się krótki materiał o wydarzeniu „Drzwi Otwarte” Fundacji „Niebieska Strefa”, działającej od kilku lat na terenie Zielonej Góry.

23 MARCA 2024 (NR 922) [Daniel Kluska]

– Warsztaty psychologiczne, konsultacje z fizjoterapeutą, animacje dla dzieci, to tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych przez Fundacje Rozwoju Niebieska Strefa w Zielonej Górze. Podczas wydarzenia dorośli i dzieci mogli dowiedzieć się, jak lepiej dbać o swoje kręgosłupy, poznali także sposoby na radzenie sobie ze stresem i wzmacnianie poczucia własnej wartości. Chętni mogli skorzystać także z indywidualnych konsultacji z psychologiem – słyszymy w materiale.

„Niebieska strefa” to nie tylko spotkania dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Jedna z uczestniczek jest mamą dwójki dzieci. Z reportażu dowiadujemy się, że Fundację odwiedza od jesieni ubiegłego roku.

– Podczas warsztatów uczestnicy mogli się dowiedzieć jak dbać o swój kręgosłup i prawidłową postawę ciała. Jak przekonują specjaliści, wystarczy wprowadzić do swojej codzienności drobne nawyki i regularnie wykonywać kilka prostych ćwiczeń, by odpowiednio rozluźnić mięśnie – słyszymy dalej.

Jedną z ciekawych inicjatyw organizowanych przez Fundację jest „Klub Niezwykłej Mamy”. To projekt, dzięki któremu kobiety z dziećmi do trzech lat, mogą spotykać się razem, dzielić doświadczeniami i wspierać w codziennych wyzwaniach.

– Organizatorzy warsztatów zapewniają, że to nieostatnie takie wydarzenie. Planów i pomysłów na przyszłość mają mnóstwo – słyszymy w materiale.

AAI

Źródło: https://gorzow.tvp.pl/76480121/dbaja-o-dzieci-i-ich-mamy-zielonogorska-fundacja-przygotowala-spotkanie-pelne-atrakcji