Regionalna telewizja o koncercie adwentystycznego zespołu

Koncert odbył się w sobotę 28 października Stargardzie, w Centrum Kultury przy ul. Piłsudskiego 105. Głównym wykonawcą był chrześcijański zespół WNiM (Wiara Nadzieja i Miłość). Regionalny oddział TVP przygotował krótki reportaż z koncertu.

29 PAŹDZIERNIKA 2023 (NR 933) [Daniel Kluska]

– Za każdym razem, kiedy prowadzę tego typu koncerty, nie potrafię opanować wzruszenia, kiedy na scenę wchodzą rodzice ze swoimi chorymi dziećmi. Chyba każda matka czuje ogromny ból w sercu – mówi w materiale aktorka Anna Samusionek, która prowadziła wydarzenie.

Zobacz reportaż o koncercie:

– Nasz synek już od pierwszych dni walczył o swoje życie. Przyszedł na świat w 38. tygodniu ciąży, w zamartwicy spowodowanej skrajnym niedotlenieniem. W 3. dobie życia doznał licznych wylewów do-komorowych oraz drgawek. Przeszedł niezliczoną ilość zabiegów, w tym 9 poważnych operacji głowy – opisują rodzice Samuela.

– Dzieci wymagających pomocy jest bardzo dużo. Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Wybraliśmy Samuela, ponieważ jest to chłopak bardzo dotknięty. Naszym celem jest zebrać 400 tyś. – mówi w materiale TVP Szczecin Dariusz Kowalczyk, wolontariusz adwentystycznej Fundacji Blisko Serca.

– Chrześcijaństwo waży tyle, ile robimy dla drugiego człowieka – dodaje aktorka.

Regionalny oddział Telewizji Polskiej w Szczecinie przygotował już krótki materiał o Samuelu opublikowany w lipcu br.

Lipcowy materiał o Samuelu:

Współorganizatorem koncertu w Stargardzie była Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca – adwentystyczna organizacja pomocowa zorganizowana przy Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w RP.

Jeżeli chcesz pomóc Samuelowi, TUTAJ znajdziesz więcej informacji.

AAI