Relay 2012 – relacja

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W dniach od 2 do 13 lipca 2012 roku w malowniczej miejscowości Podkowa Leśna, odbyło się ewangelizacyjne Szkolenie Relay. Było to wydarzenie adresowane głównie do młodych wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób. Głównymi mówcami byli: Janos Kovacs-Biro, Michael Hamilton, Cedric Vine oraz Daniel Duda.

Szkolenie składało się z dwóch modułów. W pierwszym tygodniu uczestnicy mogli dowiedzieć się kilku interesujących faktów na temat uczniostwa – czym jest i jak je stosować w praktyce. Prelegenci wskazali na fakt, że prawdziwe uczniostwo zaczyna się od nas samych i dopiero będąc uczniem Jezusa możemy myśleć o prowadzeniu innych do Niego. Każdy kościół pragnący rozwoju potrzebuje małych grup, które aktywnie działają i spotykają się regularnie w tygodniu, a w sobotę zbierają się razem na uwielbieniu Boga. Ten moduł poprowadzili Janos Kovacs-Biro oraz Michael Hamilton – przedstawiciele Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Najciekawszym wydarzeniem podczas trwania pierwszego modułu był happening przygotowany specjalnie dla mieszkańców Podkowy Leśnej. Uczestnicy mieli za zadanie rozejrzeć się po mieście i zastanowić nad potrzebami jego mieszkańców. Następnego dnia trzy grupy pojawiły się w kilku punktach Podkowy Leśniej – przy sklepie, przy stacji kolejki WKD oraz przy kompleksie handlowym.

Grupa przy sklepie pomagała ludziom naprawiając ich rowery. Zatrzymywało się w tym miejscu wielu rowerzystów i każdy, kto skorzystał z pomocy był niezwykle wdzięczny. Niedaleko tego miejsca inni członkowie tej samej grupy wykonywali dość intrygującą pracę – spryskiwali ludzi preparatem odstraszającym komary. Kolejna grupa, przy kolejce WKD rozdawała wodę oraz owoce. Ostatnia grupa zajmowała się głównie pomiarem ciśnienia oraz tkanki tłuszczowej wszystkich zainteresowanych osób.. Uczestnicy szkolenia mieli również okazję mówić o zasadach zdrowego stylu życia, przekazując w ten sposób rady, które dla wielu osób mogły okazać się niezwykle pomocne i cenne. Happening został powtórzony podczas następnego dnia szkolenia. Dzięki temu mieszkańcy Podkowy Leśnej jeszcze lepiej zapamiętali to wydarzenie.

Jaki był cel happeningu? Przede wszystkim chęć pokazania, że tak jak Bóg dał nam za darmo zbawienie, tak i my możemy zrobić za darmo coś dobrego dla innych ludzi. Nie trzeba wiele, aby komuś pomóc. Uczestnicy mogli się przekonać o tym, jak niesamowita i wdzięczna jest pomoc drugiemu człowiekowi i jak niewiele wysiłku potrzeba, aby na twarzach dziesiątek, a może i setek ludzi wywołać uśmiech. Wielu mieszkańców miasta pytało uczestników dlaczego zdecydowali się na taką pomoc. Odpowiedź była krótka i treściwa: „Chcemy pokazać Bożą miłość do Ciebie!”.

Drugi moduł szkolenia Relay dotyczył kaznodziejstwa. Uczestnicy uczyli się jak wygłaszać ciekawe i wartościowe kazania. Każdy miał okazję w praktyce sprawdzić się w roli mówcy wygłaszając przygotowaną przez siebie refleksję. Dla wielu było to naprawdę duże wyzwanie, które okazało się jednak wielką satysfakcją i radością, oraz możliwością nauczenia się czegoś nowego. Główną myślą, która przewijała się przez cały moduł było to, aby kazanie opierało się na zasadzie prostej pojedynczej myśli przewodniej, niezależnie od jego typu. Moduł ten prowadzili Cedric Vine oraz Daniel Duda.

Relay 2012 był ostatnim z dwóch takich szkoleń w Polsce. Był to czas, w którym każdy uczestnik mógł zdobyć wiele praktycznych umiejętności oraz jeszcze bardziej doświadczyć Boga w swoim życiu. Każdy, kto ukończył kurs otrzymał certyfikat (osobno dla każdego modułu), a Ci, którzy ukończyli wszystkie 4 moduły zostali uhonorowani „dużym” certyfikatem Relay.

Warto odnotować, że relacja ze szkolenia Relay 2012 ukazała się również w oficjalnym serwisie informacyjnym Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”3130,3131,3132,3133,3134,3135,3136,3137,3138,3139,3140,3141,3142,3143,3144,3145,3146,3147,3148,3149,3150,3151,3152,3153″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Podkowa Leśna, Polska … `{`Łukasz Początek/AAI fot. Linda Hoffmann`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]