Robert Folkenberg zasnął w Panu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W wieku 74 lat zmarł Robert Folkenberg, były przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. W czasie swojej służby, pastor Folkenberg wykorzystywał media i technologię, aby odkrywać nowe sposoby głoszenia ewangelii.

Robert S. Folkenberg, innowacyjny przywódca i inspirujący lider, który kierował działalnością światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przez dziewięć lat, zmarł 24 grudnia 2015 roku po długiej walce z rakiem. Zaledwie dni dzieliły go od 75-tych urodzin.

Folkenberg doskonale zdawał sobie sprawę z doniosłości adwentystycznego poselstwa i rozumiał, że internet może być jednym z najbardziej skutecznych kanałów dzielenia się tym poselstwem. Wierzył, że Kościół Adwentystów Dnia Siódmego może wykorzystać sieć, aby informować, szkolić, inspirować i podkreślać globalny aspekt adwentystycznej misji.

Robert FolkenbergW latach 1990-1999, pastor Folkenberg pełnił funkcję przewodniczącego Generalnej Konferencji. To właśnie wtedy zdecydował się poprowadzić kościół w kierunku innowacyjności. Folkenberg wykorzystał w tym celu technologię CompuServe, prekursora współczesnej sieci WWW (World Wide Web). To właśnie Kościół Adwentystów Dnia Siódmego był pierwszą denominacją, która wykorzystała tę technologię w swojej służbie.

„Pastor Folkenberg był pełen kreatywnych i innowacyjnych pomysłów dotyczących pracy Kościoła i ewangelizacji” – podkreśla przewodniczący Generalnej Konferencji, Ted N.C. Wilson. „Jako przywódca, zwracał szczególną uwagę na znaczenie mediów w działalności Kościoła. Był również pionierem wykorzystania internetu do komunikacji wewnątrz kościelnej struktury”.

Folkenberg miał wielkie zamiłowanie do misji, która była siłą napędową jego służy. W czasie pracy na stanowisku przewodniczącego Generalnej Konferencji, pomógł w uruchomieniu inicjatywy Misji Globalnej, która stała się podwaliną do powstania tysięcy zborów na całym świecie.

„Wsparcie ze strony pastora Folkenberga dla Misji Globalnej jest nie do przecenienia” – podkreśla Michael L. Ryan, dyrektor generalny Misji Globalnej i były wiceprzewodniczący Generalnej Konferencji. Ryan wspomina słowa, które zwykł powtarzać Folkenberg: „Uczestnictwo w Misji Globalnej jest naszym obowiązkiem”.

Robert Folkenberg_3„Robert Folkenberg był zaangażowany i pełen pasji w głoszeniu ewangelicznej nadziei w miejscach, w których imię Jezusa nie było znane” – podkreśla. „Dążył do zorganizowania działalności kościoła w taki sposób, aby każdy jego członek był ambasadorem Chrystusa”.

Po zakończeniu służby na stanowisku przewodniczącego Generalnej Konferencji w 1999 roku, pastor Folkenberg uruchomił inicjatywę ShareHim, która do dziś działa na terenie USA, jak i na całym świecie. W wyniku jednej z serii ewangelizacyjnych ShareHim, która w ubiegłym roku odbywała się w Zimbabwe, ochrzczono 30 tysięcy osób.

Pastor Folkenberg zmarł w czwartek 24 grudnia w swoim domu w Winter Haven (Floryda), otoczony wsparcie i miłością swojej rodziny. Pogrzeb Robert Folkenberga odbędzie się 10 stycznia 2016 roku o godz. 16. w zborze Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Avon Park Na uroczystości obecny będzie przewodniczący Generalnej Konferencji pastor Ted Wilson.

Źródło: Adventist Review

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Andrew McChesney, ANN; fot. Adventist Archives; tłum. D.M.`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]