|

„Rozmowy o rodzinie” – akcja wakacyjna

Warszawa, dn. 10 czerwca 2022 roku

Do pastorów i starszych zborów Kościoła w Polsce

DRODZY WSPÓŁPRACOWNICY W PANU!

Z przyjemnością informujemy, że począwszy od 11 czerwca rozpoczynamy wakacyjną, internetową akcję ewangelizacyjną o nazwie ROZMOWY O RODZINIE.

Przebieg akcji:

Pod koniec każdego tygodnia do końca wakacji, rozsyłane będą do Was (przez osoby z każdej diecezji) graficzne MMS-y z linkiem do wybranych odcinków programu ROZMOWY O RODZINIE.

Bardzo Was PROSIMY o WŁĄCZENIE się do tej akcji! 

Wystarczy, że prześlecie otrzymany MMS swoim znajomym raz w tygodniu i pomodlicie się za nich. W ten sposób, jak wierzymy, będziemy mogli dotrzeć do tysięcy osób w Polsce. 

Przy tej okazji wasi znajomi będą mogli się  zapoznać się z kanałem YouTube Głos Nadziei i znajdującą się tam bogatą ofertą różnych programów video.

Program ROZMOWY O RODZINIE stanowi cykl telewizyjnych dyskusji na temat problemów, przed którymi stoją współczesne rodziny. Gospodarze programu: Willie Oliver – adwentystyczny pastor, socjolog rodzinny oraz Elaine Oliver – pedagożka, psycholożka, terapeutka – od lat prowadzą posługę poradniczą o zasięgu międzynarodowym. Każdy temat prowadzonego przez nich programu analizowany jest m.in. pod kątem chrześcijańskiego stylu życia opartym o uniwersalne wartości płynące z Biblii.

A ZATEM oczekuj MMS-a już w sobotę 11 czerwca!

Pozdrawiamy

Marek Rakowski  – Sekretariat Rodziny

Zbigniew Makarewicz – Sekretariat Misji

Mirosław Harasim – Głos Nadziei

MATERIAŁY I TEKSTY DO WYKORZYSTANIA

Skopiuj poniższą treść danego filmu wraz z linkiem i wykorzystując grafikę przekaż innym:

TELEFON:

 1. Wejdź na tę stronę przez telefon komórkowy
 2. Zapisz wybrane zdjęcie w telefonie (klikając na zdjęcie i przytrzymując palec nieco dłużej)
 3. Skopiuj tekst przy wybranej grafice (zaznacz tekst i naciśnij „kopiuj”)
 4. Wejdź w wiadomości (sms) i dodaj adresatów
 5. W treści wiadomości wklej zdjęcie i dodaj skopiowany tekst
 6. WYŚLIJ

EMAIL:

 1. Przeciągnij wybrane zdjęcie na pulpit komputera (…lub korzystaj z opcji 'zapisz jako”)
 2. Skopiuj tekst przy wybranej grafice (zaznacz tekst i naciśnij prawym przyciskiem myszy „kopiuj”)
 3. Otwórz program pocztowy (outlook, gmail, etc.), utwórz email i dodaj adresatów [UWAGA: korzystaj z opcji UDW, aby nie udostępniać adresów pocztowych swojej skrzynki e-mailowej innym adresatom tej wiadomości]
 4. W treści wiadomości wklej zdjęcie i dodaj skopiowany tekst
 5. WYŚLIJ

 

1. Radość i przyjaźń w małżeństwie

Chcesz przeżywać więcej radości w małżeństwie, a nie stać cię na wspólne, ekstrawaganckie wakacje? Dowiedz się, co zrobić, żeby współmałżonek stał się Twoim najlepszym przyjacielem. I to bez rozbijania banku!

Link do filmu: https://youtu.be/OuMiY0cDbU8

 

 

 

 

2. Przyjaciel czy rodzic?

Jaki jest najlepszy sposób na nawiązanie kontaktu z dzieckiem? Czy powinniśmy być silnymi, dyscyplinującymi opiekunami, czy raczej kumplami dziecka? Dowiedz się, jak zachować równowagę między rodzicielstwem a przyjaźnią z dzieckiem.

Link do filmu: https://youtu.be/2JnVy2zw0_Y

 

 

 

 

3. Sztuka wybaczania

Dlaczego tak trudno jest wybaczyć? Dlaczego wybaczanie jest tak ważne? Czym różni się ono od odpuszczenia winy? Dowiedz się, jak i dlaczego powinniśmy przebaczać oraz jak wybaczanie kształtuje nasze relacje.

Link do filmu: https://youtu.be/N8_PkllAYY0

 

 

 

4. Lepiej być singlem?

Jak to jest być osobą samotną? Jakie są opinie na temat singli? Czego osoby samotne oczekują od innych? Co warto wiedzieć o ich życiowym doświadczeniu? Poznaj dobrodziejstwa i wyzwania życia w pojedynkę.

Link do filmu: https://youtu.be/QBa4J_w7afY

 

 

 

5. Życie z boreliozą

Borelioza to choroba bakteryjna przenoszona przez malutkie kleszcze. Poznaj rodzinę, która zachowała silną wiarę i nauczyła się radzić sobie z tą wyniszczającą chorobą.

Link do filmu: w przygotowaniu

 

 

 

6. Rozwód – fakty i mity

Najpierw przychodzi miłość, potem małżeństwo i w końcu… rozwód? Mity na temat małżeństwa, które mogą prowadzić do rozwodu. Poznaj praktyczne wskazówki, jak wzmocnić małżeństwo w sytuacjach kryzysowych.

Link do filmu: https://youtu.be/5BSAeCbXmx0

 

 

 

7. Rywalizacja w małżeństwie

Czy wasz związek przypomina zawody sportowe, w których walczy się o to, kto jest ważniejszy, kto więcej zarabia i kto wszystko robi w domu? Czym jest rywalizacja w małżeństwie? Dowiedz się, jak radzić sobie w takich sytuacjach oraz jak nauczyć się współpracy.

Link do filmu: https://youtu.be/zsHAS1zsLKU

 

 

 

8. Największe potrzeby nastolatków

Jak radzić sobie z niekiedy negatywnym wpływem mediów społecznościowych na życie nastolatka i jak zrozumieć potrzeby, z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież?

Link do filmu: https://youtu.be/0n6UojsA4vQ

 

 

 

 

9. Komunikowanie w małżeństwieJak rozmawiać, by druga osoba słuchała tego, co mamy do powiedzenia? Poznaj  praktyczne i niezawodne wskazówki służące skutecznej komunikacji ze współmałżonkiem.

Link do filmu: https://youtu.be/ZSajHZFopf0

 

 

 

 

10. Niepłodność i poronieniaNiepłodność i poronienia to bolesny problem wielu rodzin. Poznaj poruszającą historię Season Cromwell – kobiety, która zwycięsko przeszła drogę do macierzyństwa.

Link do filmu: https://youtu.be/pwijMv2BQ7Q

 

 

 

 

11. Supermamy

Supermama to kobieta, która zajmuje się domem, wychowuje dzieci i jednocześnie pracuje na etacie. Dowiedz się, jak supermamy godzą małżeństwo i macierzyństwo z pracą.

Link do filmu: https://youtu.be/1c9yEwJ7z2E

 

 

 

 

12. Otyłość u dzieci

Otyłość wśród dzieci staje się plagą. Co możesz zrobić, aby zwalczyć ten problem zdrowotny? Jak zapewnić swoim dzieciom zdrowy start w życiu?

Link do filmu: https://youtu.be/fAVSVPQ0UnQ