Rusza projekt „The Great Hope”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Wydział Transeuropejski aktywnie włączył się w ogólnoświatowy projekt The Great Hope (Wielka Nadzieja). Ideą tej inicjatywy jest zachęcenie członków kościoła i pastorów do czynienia innych uczniami Jezusa Chrystusa. W tym celu przygotowano specjalne materiały, które pomogą duchowym przywódcom w pełniejszym zrozumieniu tego, że naszą jedyną nadzieją jest Jezus, a jego powtórne przyjście będzie ostatecznym rozwiązaniem wszystkich życiowych wyzwań. Ludzie wokół nas desperacko poszukują nadziei na dziś i na lepsze jutro. Nie szukają oni kolejnego manifestu partii politycznej. Nie czekają na kolejne płomienne przemówienie jednego z światowych przywódców. Szukają czegoś prawdziwego. Czegoś co zmieni ich życie na lepsze i będzie ostatecznym rozwiązaniem wszystkich problemów, z którymi zmaga się współczesny świat.

Jednym z priorytetów projektu Wielka Nadzieja jest masowa dystrybucja atrakcyjnych wizualnie czasopism poruszających zagadnienia Wielkiego Boju. Dla dorosłych przygotowano magazynEscape (Ucieczka). Młodzież otrzyma czasopismo Connect (Łączność), którego celem jest udzielenie odpowiedzi na wiele trudnych pytań dotyczących życia młodego człowieka we współczesnym świecie. Pastorzy i członkowie kościoła otrzymają 25, 50 lub 100 kopii poszczególnych czasopism i będą mogli podzielić się nimi ze swoimi przyjaciółmi, sąsiadami, członkami rodziny, czy też znajomymi z pracy. Dla osób zainteresowanych pogłębionym studium biblijnym przygotowano książkęExperiencing the Joy (Doświadczając radości), do której dołączona zostanie płyta DVD z dodatkowymi materiałami.  Kolejnym etapem jest dystrybucja książki Wielki Bój, z której skorzystać będą mogły osoby zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy na temat wielkiego konfliktu pomiędzy dobrem a złem. Wszystko to po to, aby zachęcić innych do przyjęcia Jezusa Chrystusa i oddania mu swojego życia poprzez chrzest.

Dr Bertil Wiklander, przewodniczący Wydziału Transeuropejskiego z wielkim podekscytowaniem opowiada o nowej inicjatywie:

Historia Wielkiego Boju zaprezentowana w książce autorstwa Ellen G. White oraz Księdze Apokalipsy pogłębia nasze zrozumienie historycznego konfliktu pomiędzy dobrem i złem. Opisuje również oszustwa i zwiedzenia w obliczu których staniemy przy końcu czasów, ale daje nam również wielką nadzieję w osobie Jezusa Chrystusa i jego powtórnego przyjścia. Musimy dzielić się tą nadzieją z naszymi sąsiadami, współpracownikami, jak również członkami naszych rodzin i przyjaciółmi. Z przyjemnością mogę poinformować, że Wydział Transeuropejski jest gotowy, aby w 2013 roku uczestniczyć w projekcie Wielka Nadzieja we wszystkich 22 krajach. Naszym celem jest podzielenie się dwoma milionami kopii czasopism i książek z bliskimi osobami, tak aby zachęcić ich do otwarcia się na Słowo Boże. Gdy zainteresują się oni ewangelią, wtedy  wspólnie z nimi studiować będziemy Pismo Święte, aby czynić ich uczniami Jezusa Chrystusa.

Korzyści z realizacji projektu są ogromne: członkowie zborów i pastorzy trwają w społeczności dzielenia się nadzieją na lepszą przyszłość; uczestnicy projektu są błogosławieni ponieważ swoją pracą błogosławią innych; Kościół jest zjednoczony w niesieniu ewangelii; prawda jest głoszona i zmienia życia innych ludzi!

Wierzymy, że dzięki łasce Bożej projekt ten zwiększy zainteresowanie Pismem Świętym, a ostatecznie doprowadzi do przyjęcia Jezusa Chrystusa przez osoby, które w swoim życiu poszukują Boga.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”St Albans, United Kingdom … `{`Miroslav Pujic, tedNEWS, tłum. D. Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]