Ruszył projekt Wielki bój na lata 2012-2013!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Polski Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przystąpił do światowego projektu rozpowszechnienia książki „Wielki bój” w 160 milionach egzemplarzy. Nie mogło stać się inaczej skoro w Polsce jak dotąd sprzedano ok. 1 miliona tej książki. Obecne wydanie jest już 15. edycją w języku polskim.

Informacja ta, zaprezentowana przez sekretarza Kościoła, Marka Rakowskiego na posiedzeniu Rady Wydziału, wywołała spore zainteresowanie. Przedstawiciele wielu krajów Europy z uwagi na postmodernistyczną mentalność i postępującą sekularyzację społeczeństwa, zastanawiali się czy tego typu książka jest najlepszą formą prezentowania treści religijnych. Było to powodem przyjęcia projektu „Wielka nadzieja”, którego celem jest zainteresowanie potencjalnych odbiorców treściami „Wielkiego boju”.

Polski Kościół posiadający wieloletnie doświadczenie w kolportowaniu tej książki podjął decyzję o przystąpieniu do projektu „Wielki bój 2012-2013” wychodząc naprzeciw potrzebom kolporterów i zborów dopominających się o nową edycję książki, jak również biorąc pod uwagę wzrastające w społeczeństwie zainteresowanie zagadnieniami eschatologicznymi.

W dniu 11 grudnia 2011 roku podczas posiedzenia Rady Kościoła poświęcono szczególny czas na modlitwy w intencji powodzenia tego przedsięwzięcia. Do wszystkich zborów skierowane zostały informacje i instrukcje dotyczące sposobu zamawiania książki oraz jej dystrybucji. Nabożeństwom poświęcającym Bogu tę inicjatywę towarzyszyła projekcja filmów i reklam przygotowanych przez Generalną Konferencję. Na potrzeby projektu założona została strona www.wielkiboj.pl.

Niezależnie od kolportażu książki Rada Kościoła podjęła uchwałę o przystąpieniu do projektu Transeuropejskiego Wydziału Generalnej Konferencji „Wielka nadzieja”. W jego ramach planowane jest wydanie polskiej edycji specjalnego numeru „Znaków Czasu” opracowanego przez wydawnictwo, wydanie wersji gazetowej, przygotowanie książki „Doświadczając radości” wraz z towarzyszącymi jej materiałami DVD oraz innych materiałów, które służyć będą popularyzacji poselstwa adwentystycznego oraz głoszeniu Ewangelii.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”3327,3328,3329″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Warszawa, Polska …. `{`Marek Rakowski/AAI, fot. Marek Rakowski`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]