Rwanda modli się o 100 tysięcy chrztów

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dziesiątki tysięcy uczestników zgromadziło się w piątkowy wieczór w ponad 2200  kościołach rozsianych na terytorium Rwandy, aby rozpocząć serię wykładów ewangelizacyjnych, w wyniku której swoje życie Chrystusowi może oddać nawet 100 tysięcy osób.

Spotkanie, które poprowadził przewodniczący światowego kościoła Ted N.C. Wilson rozpoczęło się od sporych problemów. Z powodu ulewnych opadów deszczu i przeciążenia linii energetycznej niemożliwa przez pewien czas niemożliwa była jego  transmisja za pośrednictwem kanału Hope Channel. Nie przeszkodziło to jednak w rozpoczęciu cyklu ewangelizacyjnego, który może zmienić życie setek tysięcy mieszkańców Rwandy.

Pastor Ted Wilson, który przybył do Rwandy po zakończeniu pięciotygodniowej podróży po Ameryce Południowej, Południowym Pacyfiku oraz Południowowschodniej Azji, podkreślił, że jest poruszony możliwością dzielenia się Słowem Bożym przez najbliższe dwa tygodnie:

– Kościół w Rwandzie jest niezwykle podekscytowany tym wydarzeniem – powiedział Ted Wilson w rozmowie z „Adventist Review”. Kościoły w całym kraju przygotowują się do wspaniałej służby. To wielki przywilej być na tym miejscu – dodał.

Przygotowania do rozpoczętej  serii wykładów ewangelizacyjnych trwają już od wielu miesięcy. Wyznawcy spotykali się każdego tygodnia, aby studiować Biblię  i modlić się w intencji tego wydarzenia. Spotkania te odbywały się w ramach ruchu „Total Member Involvement” (całkowite zaangażowanie członków), który jest promowany przez Generalną Konferencję Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Zakłada on, że każdy z ponad 19,1 mln wyznawców kościoła na całym świecie aktywnie dzieli się ewangelią z innymi.

Wielkie wyzwanie

W ramach inicjatywy przeszkolono 3000 osób do poprowadzenia wykładów w 3 tysiącach miejsc. Ostatecznie spotkania odbędą się jednak dokładnie w 2227 miejscach.

– Wyznawcy modlą się o 100 tysięcy chrztów w ciągu dwóch tygodni – podkreśla Duane McKey, koordynator akcji i asystent Teda Wilsona. Chrzty będą się odbywać  w całej Rwandzie, ale kulminacyjnym momentem ma być zorganizowane w ostatnią sobotę spotkanie w Gisenyi u brzegu jeziora Kivu.

Większość prelegentów to członkowie lokalnych zborów. Oprócz nich, na spotkaniach pojawi się również 98 mówców wyznaczonych przez Generalną Konferencję oraz 70 mówców z Kenii, a wśród nich przewodniczący tamtejszego kościoła Blasious M. Ruguri, który poprowadzi spotkania w stolicy Rwandy Kigali.

Wykłady są oczywiście tylko jednym z elementów szerszej inicjatywy ewangelizacyjno-społecznej. Adwentyści zaoferują również mieszkańcom Rwandy darmową opiekę medyczną, dentystyczną i okulistyczną. W czwartek w Gisenyi otworzono klinikę, w której przez cały dzień pracuje 18 wolontariuszy.

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Adventist Review/Andrew McChesney; oprac. D.M.” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]