Samochodowe spotkania w Kurtybie.

Pedreira Paulo Leminski to kompleks przeznaczony na organizację imprez plenerowych. W przeszłości koncerty zagrały tam takie gwiazdy jak Paul McCartney, David Gilmore czy Jon Bon Jovi. Tym razem miejsce posłużyło na całodniową ewangelizację samochodową, kończącą projekt misyjny w tym regionie kraju, pod hasłem: Impacto Esperança (tłum.: wpływ nadziei).

17 LISTOPADA 2020 (NR 791) `{`ADVENTIST.NEWS/OPR.DANIEL KLUSKA`}`

Kompleks położony w Kurtybie –  3 milionowego miasta w Brazylii, nazywanego „Chicago Ameryki Południowej” z uwagi na największe skupisko Polonii w tym kraju – zapełniał się samochodami cztery razy w ciągu całej soboty, 31 października. Głównym mówcą spotkania był pastor Luísa Gonçalvesa. Był on także autorem książki „A Maior Esperança”, dystrybułowanej w ciągu ostatnich tygodni w trakcie trwania działań misyjnych.

Format akcji nie był jednak nowy. Podobne działania realizowano wcześniej w innych miastach Brazylii przy okazji działań misyjnych. W kompleksie udało się zgromadzić podczas pojedynczej sesji wykładów, ponad 200 samochodów na raz.

– Organizując w taki sposób zakończenie akcji misyjnej, przyświecały nam dwa cele. Po pierwsze, chcieliśmy spędzić ten sabat w możliwie jak największym gronie, ale z zachowaniem wszelkich przepisów epidemiologiczno-sanitarnych. Po drugie, chcieliśmy aby nabożeństwo miało charakter typowo misyjny i aby nasi znajomi także mogli przybyć na to wydarzenie – podkreśla pastor William Cesar, Przewodniczący Diecezji w południowym regionie Parana.

Każda osoba, która otrzymała bilet, aby wziąć udział w spotkaniu, musiała zaprosić kogoś ze swoich bliskich znajomych. – Nasi przyjaciele powinni poznać dlaczego jesteśmy tym, kim jesteśmy. W ten sposób mogą czuć się zainspirowani do poznawania powodu przemiany naszego życia – zaznacza pastor Marlinton Lopes, który kieruje Kościołem Adwentystów w południowej Brazylii.

Kogoś, na kogo wpłynęło przesłanie w trakcie samochodowego spotkania był Jason Silva.  – Dzisiejszy dzień miałem spędzić w domu, ale moi przyjaciele mnie tutaj zaprosili. Zdarzyło mi się już być kiedyś na nabożeństwie w Kościele Adwentystów. Dzisiejszy program był wspaniały i dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłem w nim uczestniczyć – zaznacza.

Jeferson de Souza był również obecny na spotkaniu dzięki zaproszeniu, które otrzymał od swojej siostry. – Okazało się, że akcja była bardzo dobrze zorganizowana. Przesłanie było bardzo głębokie. Miałem wrażenie, że pastor Luís Gonçalves mówił bezpośrednio do mnie. Już planuję swój chrzest. Czuję, że skoro to sam Bóg mówi do mnie, muszę za Nim podążać – dodaje Jeferson.

AAI


Zobacz galerię zdjęć: