Sekretariat „Misji Kobiet”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drogie Siostry!

Witam Was bardzo serdecznie i jednocześnie pragnę powiadomić, że została mi powierzona funkcja koordynowania działalnością kobiet w Kościele. W naszych zborach jest przewaga kobiet i dlatego powinniśmy jak najlepiej zaangażować się w różne formy działania. Nasz Dobry Bóg obdarzył nas różnymi darami, które powinniśmy jak najlepiej wykorzystać w służbie dla drugiego człowieka. E. White napisała: „Nowe metody powinny być wprowadzone. Boży lud powinien się obudzić z uwagi na powagę czasu, w którym przyszło nam żyć.” W przyszłym roku pragnę zaprosić przedstawicielki zborów na ogólnopolskie spotkanie Misji Kobiet. O terminie i miejscu spotkania powiadomię później. Teraz już, pragnę zaproponować radom zborów powołanie liderek Misji Kobiet na koordynatorki w lokalnym zborze. Oczywiście, może to być również grupa osób tzw. komitet Misji Kobiet.

John Maxwell powiedział: Ludzi nie obchodzi jak wiele wiesz, ale jak bardzo troszczysz się o nich”. Podobają mi się również słowa: „Religia jest jak poezja, która przekazuje przesłanie ponad słowa i objawia się w działaniu”

Pragnę Wam, Drogie Siostry zaproponować różne formy działania, między innymi: spotkania modlitewne, służbę w więziennictwie, spotkania duchowej odnowy, seminaria z zarządzania funduszem, ,,uzdrawianie po rozwodzie”, gościnność, seminaria z poczucia własnej wartości, seminaria o przemocy w rodzinie, grupy wsparcia, klasy szkolące rodziców, duchowa samotność, chwila wytchnienia od opiekowania się innymi itp. Możemy zapraszać na nie kobiety  z poza naszego Kościoła.

Osobiście, mogę pomóc  poprowadzić program rodzinny.  Proszę o informację na temat podjętych działań w kierunku rozwoju Misji Kobiet w Waszych zborach.

Pragnę  zacytować kolejną wypowiedź E. White: „Nowe metody i nowe plany pojawią się w nowych warunkach. Nowe myśli , osobom, które się poświęcą w służbie dla innych. Kiedy będziemy szukać Bożej pomocy, Pan obdarzy nas swoją mądrością.”

Zapraszam Was do wspólnego działania. Dzielmy się radością na różnych płaszczyznach, fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Stworzymy w ten sposób wspólnotę, którą będzie w szczególny sposób kierował Pan Jezus. Będąc na ziemi służył swoim przykładem w jaki sposób traktować kobiety. To Jego takt i niezwykłe traktowanie grzesznika uczyniło z Samarytanki – zwyczajnej, zagubionej kobiety z przeszłością –  ewangelistkę, która poruszyła całe miasto. Jestem przekonana, że Pan Jezus pragnie nas zaprosić do działania. Kiedy zmartwychwstał, tak  powiedział do niewiast,: „..Idźcie i oznajmijcie braciom moim…”  Jestem przekonana, że Pan Jezus podobne słowa kieruje również dzisiaj do nas: „Idźcie i oznajmijcie innym kobietom, że Ja żyję i pragnę zmienić ich życie na lepsze”.

Dyrektor Sekretariatu ,,Misji Kobiet”

Halina Jankowska

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]List Dyrektora Sekretariatu ,,Misji Kobiet”[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]