Sesja Generalnej Konferencji – Dzień 3.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Za nami trzeci dzień Sesji Generalnej Konferencji. Można powiedzieć, że było to podwójne święto. Dla przybyłych do San Antonio adwentystów z całego świata – szabat i dzień wyjątkowej duchowej wspólnoty. Dla Amerykanów – Dzień Niepodległości.

Może to nieco wyświechtane określenie, ale sobotnie nabożeństwo było naprawdę wyjątkowe. Mnóstwo doświadczeń misyjnych i świadectw wiary w szkole sobotniej (wszak rozpoczęliśmy nowy kwartał i lekcje poświęcone zagadnieniu misji), oprawa muzyczna wielkich chórów i orkiestry, prezentacja nowych władz Generalnej Konferencji, a w końcu kazanie G.T Ng – sekretarza Generalnej Konferencji.

Kazanie oparte na 10 rozdziale Księgi Apokalipsy i 12 rozdziale Księgi Daniela przypomniało nam o prawdziwej tożsamości adwentysty dnia siódmego. Sługi Bożego, który został powołany aby „prorokować o wielu ludach i narodach, i językach, i królach.” (Ap. 10,11). Nabożeństwo zakończyła wiązanka pieśni poświęconych powtórnemu przyjściu Chrystusa, wykonana przez całe zgromadzenie.

Aldomodo Hall to obiekt o pojemności zbliżonej do Stadionu Narodowego w Warszawie – z parkietem wielkości boiska do piłki nożnej i trybunami na 60 tysięcy miejsc. Według niektórych szacunków w sobotnim nabożeństwo mogło wziąć udział nawet 50 tysięcy osób. Do San Antonio przybyli m.in. adwentyści z Teksasu, USA, Ameryki Południowej i wielu innych regionów świata. Sekretarz Kościoła, G. T. Ng poinformował, że wśród delegatów są przedstawiciele 186 krajów, na 215, w których obecny jest Kościół.

Czas sobotniego nabożeństwa był również niezwykłą okazją do spotkania znanych i znajomych osób. Miałem okazję zamienić kilka słów z Cliffordem Goldsteinem, redaktorem naczelnym kwartalnika Lekcje Biblijne, z którym poznaliśmy się kilkanaście lat temu na Campie w Zatoniu. Pastor Goldstein już sierpniu przyjeżdża do Polski na zjazd młodzieży w Jeleniej Górze – warto przyjechać i posłuchać tego znakomitego mówcy i pisarza. Miałem również okazję przywitać się z Johnem Paulsenem – byłym przewodniczącym Kościoła, a wcześniej przewodniczącym Wydziału Transeuropejskiego, który często bywał w Polsce.

W sobotnie popołudnie miała miejsce szczególna uroczystość upamiętniająca tragicznie zmarłego w 2014 roku adwentystycznego pilota Bobby Robertsa, który wraz z ekipą telewizyjną realizował filmy z serii „Adventist Mission”, na potrzeby promocji projektów misyjnych Szkoły Sobotniej. Zachęcamy do obejrzenia filmu (w polskiej wersji językowej) poświęconego Bobowi Robertsowi, zrealizowanego niedługo przed katastrofą lotniczą.SIOSTRA SENATOR I UCZNIOWIE WALDENSÓW

Wieczorne spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Senator Kongresu USA z Houston w Teksasie – Horale Sheila Jackson Lee, która jest adwentystką dnia siódmego. Przekazała ona pozdrowienia od prezydenta Baraka Obamy oraz Kongresu USA, ale przede wszystkim wyraziła swoją dumę z tego, że jest adwentystką dnia siódmego już w trzecim pokoleniu.

To był amerykański wieczór – swoją działalność przedstawił Wydział Północnoamerykański – kolebka adwentyzmu. Chwilę później dyrektor E. G. White Estate, Ivan Warden, opowiedział kilka  interesujących ciekawostek z życia Ellen White.

Bardzo ciekawa była również relacja z działalności Wydziału Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, skupiającego kraje islamskie, gdzie bycie chrześcijaninem i dzielenie się ewangelią jest trudne, a czasem wręcz niebezpieczne. Jednym z realizowanych tam projektów jest misja „Uczniowie Waldensów”, polegająca na przenikaniu młodych adwentystów do uczelni wyższych i dzieleniu się tam ewangelią z rówieśnikami. Podczas prezentacji multimedialnych, w trosce o bezpieczeństwo, twarze młodych ewangelistów zostały zasłonięte.

WOŁANIE ZNAD ADRIATYKU

Jako delegaci, w hali konferencyjnej siedzimy podzieleni na poszczególne Wydziały. Obok nas siedzą przedstawiciele Unii Adriatyckiej, skupiającej kraje dawnej Jugosławii. Właśnie dzisiaj otrzymaliśmy nietypową prośbę – o polską literaturę adwentystyczną. Okazuje się, że Polacy wypoczywający w Chorwacji proszą kolporterów sprzedających książki w kurortach o „coś do czytania po Polsku”. Pastor Jarosław Dzięgielewski obiecał jak najszybciej spełnić prośbę. Jeśli jednak ktokolwiek z Was wybiera się do Chorwacji-  zabierzcie ze sobą „Znaki Czasu” lub inną literaturę – okazuje się, że polscy turyści czekają tam na nią.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TRZECIEGO DNIA 60. SESJI GENERALNEJ KONFERENCJI

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]