Sesja Generalnej Konferencji – Dzień 8.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Za nami ósmy dzień obrad 60. Sesji Generalnej Konferencji. Zapraszam na krótką relację z najważniejszych wydarzeń. W czwartek dokonano m.in. wyboru dyrektorów poszczególnych sekretariatów Wydziału Transeuropejskiego, do którego należy również Polska.

Obrady

Sesja ogólna odbywała się tylko do południa i w całości zajmowała się uzupełnianiem kierownictwa poszczególnych wydziałów oraz poprawkami do Konstytucji Generalnej Konferencji. Zapadło kilka ważnych decyzji. Delegaci przychylili się do wniosku o zmianę nazwy Wydziału Euro-Afrykańskiego na Intereuropejski. Przyczyną było przeniesienie z tego wydziału krajów Afryki Północnej do nowo utworzonej Unii Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu obejmującej kraje islamskie tamtego terenu. W tej chwili w Wydziale Intereuropejskim pozostały jedynie kraje zachodniej Europy (bez skandynawskich i Wielkiej Brytanii), Rumunia, Bułgaria, Czechy oraz Słowacja. Zadecydowano także o podjęciu prac nad nowym wydaniem Adventist Encyclopedia, bardzo obszernego dzieła informującego o Kościele Adwentystów Dnia Siódmego.

61a6a9f3b6fc30ef8e40f0836c5a116bPastor Ted Wilson w specjalnym wystąpieniu podziękował mediom za ich działalność, wymieniając m.in. stacje telewizyjne 3ABN i Hope Channel, ale specjalne miejsce poświęcił programowi Amazing Facts, który właśnie obchodzi 50-lecie działalności.

Tegoroczna Generalna Konferencja pokazała, jak wielką siłę w misji i działalności Kościoła stanowią media: prasa, radio, telewizja i internet. Najważniejsze wydarzenia są transmitowane na żywo przez telewizje adwentystyczne, informacje są natychmiast przekazywane w sieci. Podobnie w przypadku misji Kościoła – w relacji filmowej niemal każdego z wydziałów media były wymieniane jako jedno z najważniejszych środków misji.

Nowe władze Wydziału Transeuropejskiego

Po południu odbyły się obrady w poszczególnych wydziałach. Wcześniej, zgodnie z przepisami Generalnej Konferencji wszyscy delegaci wybrali najważniejszych urzędników wydziałów. Wśród nich znaleźli się m.in. sekretarz Wydziału Transeuropejskiego – Audrey Andersson oraz skarbnik naszego wydziału – Nenad Jeurpanowić.  Oboje będą kontynuować swoją działalność na tych stanowiskach.

001Podczas popołudniowego spotkania już w gronie delegatów wydziału, przewodniczący Raafat Kamal poinformował o zespole jego współpracowników. Trzeba przyznać, że nastąpiło sporo zmian. Każda z osób pracujących w Wydziale odpowiada za kilka sekretariatów. Nowym dyrektorem młodzieży w Wydziale został Janos Kovacs–Biro, który na tym stanowisku zastąpił Paula Tompkinsa, pełniącego tę funkcję przez ostatnie 15 lat. Nowym dyrektorem sekretariatu szkoły sobotniej będzie Patrick Johnson, kapelan Newbold College, którego gościliśmy na Campie w Zatoniu a za edukację w dalszym ciągu odpowiadać będzie Daniel Duda.

Przy okazji personalnych rozstrzygnięć, miła wiadomość dla ukraińskich adwentystów przebywających w Polsce. Przewodniczący Kościoła na Ukrainie, pastor Wiktor Aleksiejenko został wybrany na funkcję sekretarza Wydziału Euro-Azjatyckiego.„Bądź jednym światłem” – wieczór

002Dzisiejszy wieczór należał do dwóch wydziałów. Pierwszym z nich był nasz – Wydział Transeuropejski. To najmniej liczny ze wszystkich wydziałów Kościoła. Liczy jedynie nieco ponad 80 tysięcy wyznawców (z czego połowa mieszka w Wielkiej Brytanii) z krajów skandynawskich, byłej Jugosławii, Polski, Węgier, Estonii, Litwy, Łotwy, Grecji. Każdy z tych Kościołów liczy zaledwie kilka tysięcy wyznawców i zmaga się z duchowymi problemami zsekularyzowanej Europy.

Pokazaliśmy jednak, że nie ilość jest najważniejsza. Film „Be On Light”, inny w swojej treści niż pozostałe filmy wydziałów, wzruszył widzów, a całą prezentację uzupełniły małe światła rozświetlone na sali przez delegatów naszego Wydziału, które zostały podjęte przez pozostałą część widowni, i wkrótce cała hala rozświetliła się małymi światełkami. Zaraz po naszej prezentacji scena w całości zapełniła się wielką grupą wyznawców z Wydziału Zachodniej i Centralnej Afryki do którego należy prawie 700 tysięcy ochrzczonych osób.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”San Antonio, Stany Zjednoczone `{`R. Krok/AAI; fot. tedNEWS`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]