Sesja Generalnej Konferencji w 2022 roku zmienia miejsce lokalizacji.

Komitet Wykonawczy (EXCOM) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przegłosował w środę, 17 lutego 2021 r., przeniesienie Sesji Generalnej Konferencji (GC) 2022 z Indianapolis w stanie Indiana do St. Louis w stanie Missouri. Decyzja spowodowana była informacją przekazaną przez władze miasta Indianapolis, że hala nie będzie w pierwotnym terminie dostępna.

19 LUTEGO 2021 (NR 805) {ADVENTIST.NEWS/OPR.DANIEL KLUSKA`}

– Informacja o tym, że termin w Indianapolis nie będzie dostępny był dla nas całkowitym zaskoczeniem – powiedział przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, pastor Ted N. C. Wilson. – Bóg jednak musiał wcześniej przewidzieć ten problem. Skontaktowaliśmy się z Centrum Kongresowym w St. Louis i tam okazało się, że termin 6-11 czerwca 2022 r. jest dla nich dostępny. Bóg zawsze idzie przed nami, aby prostować drogę – powiedział Wilson. Warto zaznaczyć, że w trakcie sesji zjazdowej Generalnej Konferencji w 2016 roku zaproponowano, aby sesja w 2025 roku odbyła się właśnie w St. Louis.

Przeniesienie sesji do innego miasta to druga zmiana w tym roku, dotycząca najbliższej sesji Generalnej Konferencji. 12 stycznia tego roku Komitet Wykonawczy zadecydował, aby z powodu wyzwań związanych z pandemią COVID-19 zjazd przenieść na rok 2022. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Chociaż sesja GC odbędzie się teraz w St. Louis, które znajduje się na trenie Unii Środkowoamerykańskiej, to Unia ‘Lake Union’ (na terenie które miała odbyć się sesja w Indianapolis) będzie dalej zaangażowana w przygotowania działań misyjnych na tym terenie przed przyszłoroczną sesją.

Gary Thurber, przewodniczący Uni Środkowoamerykańskiej wyraził chęć współpracy podczas nadchodzącej sesji GC. – Kiedy dowiedzieliśmy się o tej zmianie, od razu pomyśleliśmy o większym niż St. Louis obszarze, który dzieli rzeka Missisipi – powiedział. – W rzeczywistości na tym terytorium znajdują się dwie Unie i cztery Diecezje Kościoła Adwentystów. Z tego powodu cieszymy się, że możemy zaprosić Lake Union do współtworzenia Sesji Zjazdowej GC. Lake Union poczyniło już wiele przygotowań do sesji w Indianapolis i z pewności wniosą dużo doświadczenia. – zaznacza Thurber.

Ted Wilson wyraził również przekonanie, że sesja w 2022 r. będzie dla Adwentystów Dnia Siódmego czasem szczególnego spotkania, które umożliwi dzielenie się Jezusem w wyjątkowy sposób. Kluczem będzie organizacja szeregu działań misyjnych w tym rejonie.

AAI