Setki chrztów w Kolumbii

Dzięki projektowi misyjnemu organizowanemu przez Escrito Está (hiszpańskojęzyczna filia znanej organizacji adwentystycznej „It Is Written”), w Unii Północnej Kolumbii ochrzczonych zostało 370 osób.

23 LISTOPADA 2023 (NR 949) [Adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Spotkania odbyły się w dniach 14–21 października 2023roku. Wydarzenie to, pod hasłem „Nigdy się nie poddawaj – nadal jest nadzieja”, poprowadził Pastor Robert Costa, mówca i dyrektor Escrito Está,

Serie wykładów odbyły się w 12 miejscach w obszarze Cúcuta, Villa del Rosario, Patios i Zulia. Dzięki wsparciu lokalnych pastorów oraz 40 duchownych z Północnowschodniej Diecezji adwentystycznej w Kolumbii, udało się stworzyć dużą i sprawną grupę roboczą. Pierwsze trzy spotkania odbyły się w hali sportowej Toto Hernandez, a potem spotkania przeniosły się do Cúcuta’s Municipal Coliseum. Aby wziąć udział w spotkaniach i wysłuchać przygotowanych wykładów przybyły tysiące ludzi.

– Osobiste świadectwa i opinie uczestników projektu, pokazały nam wyjątkowy sposób w jaki działa Duch Boży w ludziach – napisał Pastor Costa po uroczystości chrztu. – Projekt pozwolił nam także, jako kościołowi, mocno się zjednoczyć, przez co wiara członków wspólnoty była także wzmocniona – dodaje. Według organizatorów, każdej nocy seria przyciągała średnio około 1600 uczestników.

Jedną z ochrzczonych osób był Fredy Rozo, którego rodzice pięciokrotnie odmówili mu zgody na chrzest. Jednak podczas tygodnia specjalnych spotkań ewangelizacyjnych lider małej grupy, w której uczestniczył Rozo, odwiedził jego rodziców i wreszcie uzyskał ich zgodę na chrzest młodego człowieka.

Również rodzina Deyaniry przyjęła przesłanie nadziei, kiedy sama – po zakończeniu serii spotkań – zdecydowała się na chrzest. Swoje życie Chrystusowi oddali jednak nie tylko jej mąż i dzieci, ale także sąsiedzi. Łącznie 17 osób. Wszystko za sprawą małej grupy modlitewnej którą prowadziła jedna z członkiń lokalnego zboru adwentystycznego.

4 listopada w Unii Południowej Kolumbii Kościoła Adwentystów, rozpoczęła się kolejna część całego projektu misyjnego, podczas którego ochrzczono kolejne 128 osób. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 3000 osób, poszukujących duchowego odrodzenia i nadziei. Jednym z momentów kulminacyjnych było symboliczne przekazanie pochodni pastorowi Willardowi Cano, przewodniczącemu Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów w Kolumbii, co symbolizowało rozpoczęcie tej misyjnej „trasy”, obiecującej przynieść światło i nadzieję do każdego zakątka południowej Kolumbii.

– Działalność społeczna, którą prowadzi Kościół Adwentystów ma dla nas ogromne znaczenie. Niejednokrotnie takie projekty zmieniają życie ludzi i całych rodzin, co prowadzi do nieuniknionych, pozytywnych zmian społecznych – powiedziała Leidy Gómez, dyrektorka Biura Działań Społecznych przy Urzędzie Burmistrza Ibagué.

– Przygotowywaliśmy się do tej „karawany misyjnej” od 21 października, organizując działania na rzecz lokalnej społeczności. Odbyły się wystawy promujące zdrowy tryb życia, sprzątaliśmy parki a także prowadziliśmy spotkania psychologiczne – podsumował pastor Cano. – Dzięki temu mogliśmy wcześniej spotkać się z ludźmi i  zaprosić na wykłady, które właśnie się zakończyły – dodaje.

AAI