Siedmiu adwentystów rannych w zamachu w Nicei

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego zaapelował do lokalnych zborów adwentystycznych aby udzieliły pomocy osobom dotkniętym atakiem terrorystycznym w Nicei, w wyniku którego zginęły 84 osoby a wiele innych zostało rannych, w tym 7 wyznawców Kościoła.

W nocy z 14 na 15 lipca duża ciężarówka wjechała w tłum ludzi obserwujących fajerwerki z okazji Dnia Bastylii. Samochód przejechał prawie dwa kilometry. Po zatrzymaniu się pojazdu kierowca otworzył ogień do przechodniów, ale po chwili został zastrzelony przez policję.

„Po raz kolejny jesteśmy świadkami bezsensownego okrucieństwa i przemocy. Stanowczo potępiamy takie przerażające działania” – oświadczył „Wydział Inter-Europejski w skład którego wchodzi 13 krajów, w tym Francja.

Wydział poinformował – powołując się na informacje od lokalnego pastora – że w ataku zostało rannych siedmiu członków zboru w Nicei.  Podkreślił również, że lokalne władze szukają dawców krwi i wezwał miejscowych członków kościoła aby szukali możliwie wszystkich sposobów aby pomóc potrzebującym.

Atak w Nicei nastąpił podczas największego święta narodowego Francji i miał miejsce niedługo po gwałtownych wydarzeniach w Iraku, Turcji, Sudanie Południowym i Stanach Zjednoczonych.

Przewodniczący ogólnoświatowego Kościoła Adwentystów Ted N.C. Wilson na swoim profilu społecznościowym wyraził swoje zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych i we Francji.

„Śmierć i jej okoliczności wydają się wzrastać w różnych regionach świata. Módlmy się za rodziny bliskich, którzy zmarli po obu stronach Atlantyku“ – powiedział Wilson.

Wezwał do modlitwy o pokój i stabilność na całym świecie.

„Odnówmy nasze codzienne relacje z Bogiem, abyśmy byli gotowi świadczyć o Nim w każdej trudnej sytuacji i miejscu w jakim się znajdziemy“ – powiedział. „Pan chce wykorzystać swój lud, aby był Jego godnym świadkiem i zaświadczył wobec ludzi, że Bóg może zmienić życie każdego kto doświadczył trudnych i traumatycznych doświadczeń. Pozostańmy silni w wierze i zaufaniu do Boga o nasze bezpieczeństwo zwracając uwagę innych na Księcia Pokoju i Jego powtórne przyjście”.

„Teraz to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, aby opowiadać o „wielkiej nadziei Jezusa Chrystusa i Jego bliskim powrocie” – powiedział Raafat Kamal, przewodniczący Wydziału Transeuropejskiego, który swoją siedzibę ma w Wielkiej Brytanii, po drugiej stronie kanału La Manche.

„Jestem w szoku i smutku na wieść o tragedii w Nicei” – powiedział Kamal na stronie internetowej Wydziału.  „Jesteśmy świadkami wielkiego boju, który przypomina nam naszej ważnej misji aby mówić Jezusie i żyć wielką nadzieją bliskiego powrotu. Nasze modlitwy są z tymi, którzy są w żałobie po stracie swoich bliskich”.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”15 lipca 2016 (nr 566) `{`Daniel KLuska/AAI; fot. Pixabay`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]