Służba medialna – Zbór w Oświęcimiu

Kanał YouTube zboru w Oświęcimiu został założony w marcu 2013 roku i od tamtej pory realizuje nagrania kazań, wykładów, eventów zborowych oraz koncertów czy też materiałów dokumentalnych o charakterze ewangelizacyjnym.

Przez wszystkie te lata zdobyliśmy już pewną liczbę widzów, która stale rośnie, gdyż zwłaszcza w obecnych czasach, gdy ludzie bardziej niż kiedykolwiek pozamykali się w domach, ewangelia szerzona drogą internetową nabiera na popularności. Nasze ambicje sięgają jednak znacznie wyżej a i sama treść Słowa Bożego powinna zyskać zasięgi godne nieba. Pojawił się zatem pomysł aby odpowiedzieć na pewne nurtujące na całym świecie ludzi pytania, a mianowicie „Gdzie był Bóg gdy w obozach koncentracyjnych mordowani byli niewinni ludzie?”, „Czy Bóg mógł do tego nie dopuścić?” i tym podobne. Stwierdziliśmy, że któż inny jak nie jako zbór z tego właśnie miasta Oświęcim, mającego tak niechlubną kartę w swej historii, moglibyśmy udzielić na takie zagadnienia biblijnych odpowiedzi. 

W taki oto sposób dzięki dofinansowaniu Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, zboru oraz prywatnego sponsora możliwe stało się zrealizowanie produkcji pięciu odcinków mini-serii pod tytułem „Gdzie był Bóg kiedy działo się Auschwitz-Birkenau?”. Seria ta porusza niełatwy temat czasów okupacji nazistowskiej oraz kwestii obozu Auschwitz-Birkenau przedstawiając kolejno zagadnienia dotyczące historii poszczególnych miejsc i postaci z tym okresem związanych a na ich podstawie przekazując widzowi wybrane tematy biblijne. Nagrania wykonywała ekipa medialna zboru w Oświęcimiu. Odbywały się one w różnych lokacjach na terenie całego kraju, włączając w to scenerie polskiego morza. W nagraniach pomagały również prywatne osoby udostępniając miejsca lub swój czas.

Wszelka postprodukcja nagranego materiału została wykonana również własnymi siłami i wdzięczni jesteśmy Bogu za to, że mamy możliwość prowadzenia tego dzieła, które jak wierzymy będzie służyć Jego chwale oraz ku zbawieniu ludzi mogących ten materiał obejrzeć. Zdecydowanie nie jest to nasze ostatnie słowo w temacie produkcji kolejnych materiałów, które dotyczyć będą różnej tematyki, skupiając się jednak zawsze na tym co najważniejsze – na prawdzie Bożego Słowa i misji niesienia jej jak najdalej.
Materiały wspomniane powyżej mają wysoką wartość dla misji Kościoła Adwentystów w Polsce i nie tylko, stąd też kierujemy prośbę o wsparcie ich promocji poprzez oficjalne kanały komunikacyjne Kościoła tak by w ewangelizacji tej mógł brać udział każdy chętny wyznawca.

Z braterskim pozdrowieniem
Rada Zboru w Oświęcimiu

Poniżej linki do naszych materiałów: 

Wersje anglojęzyczne odcinków: