Świąteczna scenka „drive-thru” przygotowana przez adwentystów

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Orangevale w Stanach Zjednoczonych po raz drugi w swojej historii zorganizował żywą szopkę noworoczną dla lokalnej społeczności. Rozdawano jedzenie i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło także muzyki.

28 GRUDNIA 2021 (NR 843) {NADADVENTIST.ORG / OPR.DANIEL KLUSKA`}

Drugi rok z rzędu Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Orangevale był gospodarzem imprezy bożonarodzeniowej dla lokalnej społeczności. Całe wydarzenie zostało zorganizowane tak, aby uczestnicy nie musieli wysiadać ze swoich samochodów („drive-thru”). Wszystko wydarzyło się 11 grudnia. W ciągu dwóch godzin wydarzenie odwiedziło ponad 350 osób. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć żywą szopkę bożonarodzeniową i usłyszeć występy muzyczne. Nie zabrakło także zdrowego poczęstunku. W trakcie całego wydarzenia zbierano także żywność i ubrania, które w ciągu kolejnych miesięcy zbór wykorzystuje do wspierania osób potrzebujących.

– Cieszę się, że poznałem wiele nowych osób mieszkających blisko naszego zboru. Ze względu na ograniczenia sanitarne związane z pandemią wszystko zorganizowaliśmy tak, aby ludzie nie musieli opuszczać swoich samochodów. Dzięki temu czuli się bezpiecznie i chętnie nas odwiedzali – powiedział pastor Jon Cicle.

Do przygotowania całego wydarzenia zgłosiła się ponad setka osób, w tym dorośli a także dzieci z adwentystycznej szkoły w Orangevale.  Wolontariusze witali gości, śpiewali pieśni i rozdawali prezenty. – Uwielbiam patrzeć, jak nasza kościelna rodzina służy innym ludziom. W ten sposób pokazujemy także naszym dzieciom jak najlepiej wykorzystać ten okres w roku i jak odnajdywać radość w służeniu innym – powiedział organizator imprezy Lian Funada.

Członkowie kościoła proponowali także gościom modlitwę. – Nikt wcześniej nigdy mi tego nie zaproponował – powiedziała ze łzami w oczach jedna z uczestniczek wydarzenia.

AAI