Światowa premiera adwentystycznego filmu „Niepewność”

Adwentystyczny film „Niepewność” będący wynikiem koprodukcji kilku wydziałów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego miał swoją światową premierę 5 czerwca.

16 CZERWCA 2020 (NR 764) `{`TED/OPR.:DANIEL KLUSKA`}`

Nad filmem pracowały wydziały: Południowo-amerykański, Intereuropejski i Transeuropejski. Reżyserem był Jefferson Nail a producentami Adrian Dure z Hope Media Europe i Rafael Rossi, dyrektor ds. Komunikacji w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Ameryce Południowej. Produkcją zajęła się firma Feliz7play.

Fabuła filmu opowiada historię Alice, która odczuwa niepewność w związku z presją i oczekiwaniami jej otoczenia. W depresji i narastającym niepokoju, postanawia spędzić trochę czasu w starym domu rodziców. W trakcie pobytu odkrywa, że jej życie może być lżejsze.

Ten bardzo wzruszający film z Brazylii, powstał w języku portugalskim, ale jest dodatkowo dostępny w języku hiszpańskim oraz z napisami w języku angielskim, francuskim i włoskim.

https://vimeo.com/396399029

Premiera jest częścią większego projektu pt. „Niepewność”, który obejmuje także serial dokumentalny składający się z 10 odcinków oraz kilkanaście spotów reklamowych przeznaczonych dla mediów społecznościowych.

W związku z lękiem przed koronawirusem, zamieszkami w wielu krajach oraz niestabilnością finansową, filmy te obejmują szereg prawdziwych historii i doświadczeń, które mogą poruszyć serca wielu ludzi.

Tuż po premierze pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy.

„Niesamowity i wspaniały film. Studiowałem psychologię, a także teologię. Ten film pokazuje jak nauczyć się wyrażać swoje wątpliwości. Niech Bóg was błogosławi!„ (AA)

„Film ma pokazać, jak czuje się osoba z lękiem i depresją. Szatan wykorzystuje takie sytuacje więc należy modlić się bez przerwy! To dobry materiał do analizy i dzielenia się z ludźmi, którzy przeszli lub którzy zaczynają pewne objawy depresji”. (GM)

„Wygląda na to, że ten film został stworzony dla mnie. Przeszedłem przez to. Proszę, módlcie się za mnie, proszę, pomóżcie mi.” (RG)

Film można zobaczyć w wersji z napisami w języku angielskim na stronie: https://uncertaintyproject.org/

AAI