Szkolenie LIFEConnect

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Zapraszam na szkolenie „LIFEconnect” do Zatonia w dniach 19 – 24 lipca (a więc podczas Kampu). Szkolenie prowadzić będzie Miroslav Puijć (dyrektor Sekretariatu Komunikacji i Mediów w Wydziale,TED) oraz Mirjana Kisucic (dyrektor Marketingu Mediów Społecznościowych, TED). Spotkanie to będzie okazją do wymiany doświadczeń w prowadzeniu ewangelizacji przez internet.

CO TO JEST LIFECONNECT?

Jest to projekt Wydziału Transeuropejskiego (TED), którego celem jest misja naszego Kościoła w postmodernistycznym świecie. Lifeconnect jest portalem międzynarodowym i od pewnego czasu zaistniał w wersji polskiej www.lifeconnect.pl. Strona ta jest witryną o charakterze społecznościowym i ma powiązania z „Facebookiem”, który jest na chwilę obecną najpopularniejszym portalem społecznościowym.

Sercem tego projektu było utworzenie grupy misyjnej „Digital Missionaries” (w skrócie DM’s). Bez DM’s nie jest możliwe realizowanie tego projektu. W internecie na stronach Facebooka utworzyłem na polecenie TED-u grupę o nazwie „Misjonarze LIFEconnect”, do której zaproszono 311 osób. „Misjonarze Lifeconnect” to tzw. „secret grup” i jest częścią projektu mającego na celu zainicjowanie działań misyjnych w cyberprzestrzeni. Tego rodzaju misja prowadzona jest w sieci przez internautów na całym świecie, który stał się „globalną wioską”. Kościół Adwentystów Dnia Siódmego prowadzi tego rodzaju misję na wszystkich kontynentach. Nasz wydział Transeuropejski TED czynnie włączył się do tego rodzaju misji. Projekt ten jest także realizowany w naszym kraju, a zasięg obejmuje także grupy adwentystyczne rozsiane po całym świecie. W grupie mamy adwentystów zamieszkujących na różnych kontynentach, którzy czynnie włączają się do tego rodzaju działań misyjnych. Misjonarze LIfEconnect prowadzą strony internetowe, blogi i działają misyjnie w innych grupach (np.GM3A) oraz w lokalnych zborach. Niektórzy działają w ChSCh oraz w różnych projektach misyjnych. Jednak istnieje potrzeba integracji tych działań oraz zaangażowania jak największej ilości osób pragnących działać misyjnie bez względu na wiek. W miesiącu kwietniu uruchomiłem na portalu społecznościowym facebook’a stronę wspierającą Korespondencyjną Szkołę Biblijną –http://www.facebook.com/KorespondencyjnaSzkolaBiblijna. Nowe technologie, internet, telefonia komórkowa, portale społecznościowe, SMS-y, blogi, witryny internetowe o charakterze misyjnym, filmy na youtube – stwarzają niesamowite możliwości pierwszego kontaktu, a także stałych kontaktów, dzięki którym możemy przybliżyć ludziom Jezusa oraz „trójanielskie poselstwo”, które ma usłyszeć cały świat. Proszę o wspieranie naszych działań
i zapraszam na warsztaty, które prowadzone będą w Zatoniu na Kampie.

Serdecznie pozdrawiam

Web-pastor www.adwent.pl

 (s.niedzinski@adwent.pl)

Stanisław Niedziński

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]