Szpitale AdventHealth zasilane czystą i odnawialną energią

Prowadzona przez Kościół Adwentystów w Stanach Zjednoczonych sieć opieki zdrowotnej, na dobrej drodze do wykorzystania 100 procent odnawialnej energii elektrycznej do 2026 roku.

14 LUTEGO 2024 (NR 987) [adventistreview.org | Opr. Daniel Kluska]

Organizacja AdventHealth* podpisała swoją pierwszą umowę zakupu energii elektrycznej (VPPA) we współpracy z firmą Scout Clean Energy (Scout). Umowa VPPA wspiera system opieki zdrowotnej poprzez dopasowanie zużycia energii elektrycznej z części farmy wiatrowej Scout o powierzchni około 6 665 hektarów, zlokalizowanej w północno-środkowym Teksasie w Stanach Zjednoczonych.

– Umowy VPPA są szansą na rozwiązanie jednej z głównych przyczyn zmian klimatycznych – emisji gazów cieplarnianych z produkcji energii elektrycznej. Zmniejszone emisje poprawiają zdrowie członków naszego zespołu i społeczności, której służymy – powiedział Rob Roy, wiceprezes i dyrektor ds. inwestycji w AdventHealth.

AdventHealth to organizacja non-profit prowadzona przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

Projekt obsługujący moc 180 megawatów (MW), zwany „Heart of Texas”, jest obsługiwany przez Scout Clean Energy, spółkę zarządzaną przez Brookfield Asset Management, światowego lidera w dziedzinie energii odnawialnej i rozwiązań dekarbonizacyjnych. Farma wiatrowa składa się z 64 pojedynczych turbin wiatrowych o wysokości 90 metrów.

– Farma wiatrowa jest wspaniałym przykładem tego, jak wykorzystać ogromny potencjał energii wiatrowej w Teksasie – powiedział Michael Rucker, dyrektor generalny i założyciel Scout. – Cieszymy się, że możemy pomóc w realizacji imponujących wysiłków AdventHealth zmierzających do osiągnięcia 100 procent odnawialnej energii elektrycznej do 2026 roku – dodaje.

Jako sygnatariusz „Zobowiązania Klimatycznego Sektora Opieki Zdrowotnej” (U.S. Health and Human Services Health Sector Climate Pledge), AdventHealth zobowiązało się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 50 procent do 2030 roku. Umowa VPPA „Heart of Texas” jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu i stawia AdventHealth na drodze do wykorzystania 100 procent odnawialnej energii elektrycznej do 2026 roku.

– AdventHealth jest zaangażowane w rozszerzanie swojej misji poprzez inicjatywy zrównoważonego rozwoju, które sprzyjają zdrowiu członków naszego zespołu i ludzi, którym służymy – powiedziała Marisa Farabaugh, wiceprezeska i dyrektorka ds. łańcucha dostaw w AdventHealth. – Ta umowa, jedna z największych wśród wszystkich amerykańskich systemów opieki zdrowotnej, pomoże nam zmniejszyć nasz wpływ na środowisko i jest racjonalnym, kolejnym krokiem dla naszej organizacji, aby osiągnąć nasze cele – dodaje.

AAI

* AdventHealth to organizacja non-profit prowadzona przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, z siedzibą w Altamonte Springs na Florydzie. AdventHealth posiada swoje placówki w 9 stanach w Stanach Zjednoczonych.