TED podsumowuje rok 2015. Obejrzyj inspirujące relacje wideo

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W czasie konferencji odbywającej się w Czarnogórze, w dniach od 12 do 18 listopada, przedstawiciele 22 unii tworzących Wydział Transeuropejski  zaprezentowali krótkie podsumowanie działalności kościoła w swoich krajach. Warto zapoznać się z tymi inspirującymi relacjami.

Relacja przygotowana przez Unię Adriatycką pokazuje, w jaki sposób członkowie jednego ze zborów w Chorwacji pomagają uchodźcom z Bliskiego Wschodu. Adwentyści opiekują się tam 150 uchodźcami, co kontrastuje z postawą mieszkańców , którzy zamknęli drzwi przed potrzebującymi. Słowenia również zareagowała na kryzys uchodźców. Wolontariusze ADRA pomogli tam 30 tys. osób  w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Adriatic Union Report – 2015


David Nommik, przewodniczący Unii Bałtyckiej, w czasie swojej prezentacji opowiadał o tym, jak brytyjscy adwentyści z Londynu (Wimbledon) pomagają w głoszeniu ewangelii na Łotwie. Opowiadał również o niezwykle interesującej inicjatywie „Seeds Conference” oraz innych projektach, która rozsławiają imię Jezusa Chrystusa.

Baltic Union Report – 2015


Niezwykle interesująca okazała się również animowana prezentacja przygotowana przez kościół w Finlandii. Opowiada ona historię zboru, który umiera. To historia porażki, która z biegiem czasu zmienia się jednak w historie wizji, zmiany i sukcesu. Czy twój kościół może się zmienić? Koniecznie obejrzyj ten film.

Finland Union Report 2015


Warto obejrzeć również pozostałe relacje wideo, w tym przygotowany przez ORTV „Głos Nadziei” film opowiadający o działalności ewangelizacyjnej polskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, prowadzonej na Mazurach.

„Adwentyści na Mazurach”


Wszystkie relacje wideo dostępne są na oficjalnym kanale TED w serwisie YouTube.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”tedNEWS; tłum. D.M.” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]