Ted Wilson – 10 marca g. 17:00

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drodzy Współwyznawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa,

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniach 10-12 marca nasz kraj odwiedzi przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, pastor Ted Wilson. Wizyta ma znaczenie historyczne, bowiem wizyty przewodniczącego Generalnej Konferencji zdarzają się w Polsce bardzo rzadko. Ponadto brat T. Wilson został powołany stosunkowo niedawno (w 2010 roku) i już dał się poznać jako kreatywny i uduchowiony przywódca, inicjator takich programów jak „Ożywienie i reformacja”, „Wielki bój” czy „Ożywieni  przez Jego Słowo”.

Niestety, pastor T. Wilson podczas swojej krótkiej wizyty nie jest w stanie odwiedzić  innych, poza Warszawą i Podkową Leśną, części Polski. Dlatego też wszystkich, którzy chcieliby spotkać się z przewodniczącym Generalnej Konferencji, zapraszamy do udziału w nabożeństwie, które odbędzie się w dniu 10 marca (niedziela) o godz.17.00 w Warszawie, przy ul. Foksal 8. Oprócz tego spotkania, w poniedziałek, 11 marca o godz. 11.00 w Podkowie Leśnej odbędzie się spotkanie z pastorami i przedstawicielami instytucji kościelnych. Podczas obu nabożeństw oprócz wystąpień T. Wilsona będzie możliwość zadawania pytań. Ewentualne pytania prosimy kierować na następujące adresy: kancelaria@adwent.pl lub mrakowski@adwent.pl  W spotkaniu poniedziałkowym przewidziane jest również wystąpienie przedstawiciela Wydziału Transeuropejskiego, pastora Raafata Kamala.

W trakcie wizyty przewidziane jest spotkanie w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji z ministrem Michałem Bonim, spotkanie z Zarządem Kościoła oraz pracownikami instytucji kościelnych znajdujących się w Warszawie i Podkowie Leśnej. Nadal otwarta jest kwestia wizyty w kancelarii Prezydenta, o co od dłuższego czasu zabiegamy. Przewodniczącemu Generalnej Konferencji towarzyszyć będzie małżonka, z ramienia Wydziału Transeuropejskiego – sekretarz polowy, pastor Raafat Kamal oraz skarbnik wydziału Jóhann Jóhansson. Wizyta Teda Wilsona jest częścią odwiedzin kościołów adwentystycznych w Europie. Gość przylatuje do Warszawy z Amsterdamu, odlatuje do Zagrzebia.

Wierzymy, że wizyta przewodniczącego Teda Wilsona będzie doniosłym dla polskiego Kościoła i przede wszystkim błogosławionym przez Boga wydarzeniem i doświadczeniem.

Z braterskim pozdrowieniem pozostaje

pastor Paweł Lazar

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Wizyta Pastora Teda Wilsona w Polsce[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]