Ted Wilson w Polsce: Dzień 1

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Rozpoczęła się trzydniowa robocza wizyta Przewodniczącego Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, pastora Teda Wilsona. Pierwszym istotnym punktem wizyty było nabożeństwo, które odbyło się w kaplicy Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. Oprócz pastora Teda Wilsona i jego żony Nancy uczestniczyli w nim również: Raafat Kamal, Jóhann Jóhansson (Wydział Transeuropejski), przedstawiciele polskiego kościoła oraz licznie przybyli członkowie miejscowego zboru.

Zgromadzonych w kaplicy przy ul. Foksal 8, przywitał Przewodniczący Diecezji Wschodniej KADS, pastor Mirosław Karauda. Po zaśpiewaniu hymnu „Opowiedz mi o Jezusie”, wysłuchaniu fragmentów Pisma Świętego i wspólnej modlitwie, uczestniczy mieli okazje zapoznać się z życiorysem pastora Teda Wilsona, który został zaprezentowany przez Przewodniczącego Kościoła w Polsce, pastora Pawła Lazara. Wielu wzruszeń dostarczył przepiękny hymn „Skało Wieczna” wykonany przez Dariusza Górskiego.

Następnie kilka słów do zgromadzonych skierował sam Przewodniczący Generalnej Konferencji. W swoim wystąpieniu podkreślił on istotę trójanielskiego poselstwa, które dziś jest jeszcze bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej. Pastor Wilson zaapelował o szczególne zaangażowanie w służbę dla ludzi żyjących wokół nas. Zachęcił również zgromadzonych do włączenia się w ogólnoświatowe projekty ewangelizacyjne przygotowane przez Generalną Konferencję Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego (m.in. „Revived by His Word” – Odnowieni przez Jego Słowo oraz „Mission to the Cities” – Misja dla miast). Mówca podkreślił również, że tak jak niegdyś sam Jezus zapłakał nad losami Jerozolimy, tak również i dziś potrzebni są ludzie, którzy zapłaczą nad losem mieszkańców Warszawy oraz wielu innych miast w Polsce i na całym świecie. Nie wystarczy jednak zapłakać – trzeba zrobić wszystko, aby opowiedzieć tym ludziom o Chrystusie i nadziei, którą daje nam Zbawiciel.

Pastor Wilson podziękował również wszystkim, którzy już teraz aktywnie włączają się w służbę misyjną. Zaapelował również do młodzieży podkreślając, że to właśnie młodzi ludzie w XIX wieku zapoczątkowali ogólnoświatowy ruch adwentowy. Na koniec, mówca zaprosił zgromadzonych do szczególnej modlitwy w małych 2-3 osobowych grupach – modlitwy o odwagę i gotowość do dzielenia się ze światem poselstwem trzech aniołów.

Spotkanie zakończył interesujący panel dyskusyjny, podczas którego pastor Wilson odpowiadał na pytania zadane przez wyznawców kościoła w Polsce.

Jutro (11 marca) pastor Ted Wilson spotka się w Podkowie Leśnej z pastorami i przedstawicielami instytucji kościelnych. Planowana jest również wizyta w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji gdzie dojdzie do spotkania z ministrem Michałem Bonim. We wtorek 12 marca o godzinie 12.00 Przewodniczący Generalnej Konferencji wraz z pastorami Pawłem Lazarem (Przewodniczący Kościoła w Polsce), Andrzejem Sicińskim (dyrektor Sekretariatu Spraw Publicznych i Wolności Religijnej) oraz Raafatem Kamalem (Wydział Transeuropejski) odwiedzi Pałac Prezydencki, gdzie spotka się z ministrem Jackiem Michałowskim, szefem Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

fot. Piotr Kot/ Głos Nadziei

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”2702,2703,2704,2705,2706,2707,2708,2709,2710,2711,2712,2713,2714,2715,2716,2717,2718,2719,2720″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Warszawa … `{`Daniel Maikowski/AAI; fot. Piotr Kot/Głos Nadziei`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]