|

Transeuropejska konferencja pastorów otwarta na marzenia.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”29 SIERPNIA 2018 (NR 653) `{`WIDAR URSETT/TŁ.:DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Przyjedź na konferencję pastorów do Belgradu a przekonasz się, że jesteś wśród przyjaciół. Przyjaciół, których nigdy wcześniej nie widziałeś a niektórych z nich spotkasz następnym razem dopiero przy perłowych bramach. – Przyjaciół? Takich prawdziwych? Naprawdę? Szczerze? Nie wydaje mi się.

Z ludźmi, których tutaj spotykasz Twoje relacje często są o wiele głębsze niż te, które powiązane są więzami krwi. To jest moja rodzina i tożsamość, które są potwierdzanie z każdym „niedźwiedzim” uściskiem mówiącym: „Obejmuj mnie jeszcze chwilę! Tak bardzo za tobą tęskniłem”. Z każdym spotkaniem twarzą w twarz i z każdym uściskiem dłoni, wydaje się ukazywać niewidzialna, rozpalająca serce iskra.

Południowoeuropejska Unia Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przywitała nas w Serbii mieszanką tradycyjnej muzyki i tańców. Uczestnicy docenili także pozdrowienia przekazane przez zastępcę przewodniczącego parlamentu Republiki Serbskiej, Vladimira Marinkovica i ciepłe przywitanie przez Przewodniczącego Unii Południowoeuropejskiej Kościoła Adwentystów, pastora Dordija Trajkovskiego.

Tematyka wieczornego wystąpienia Przewodniczącego Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na świecie, pastora Teda Wilsona, była skupiona wokół marzeń o biblijnym i oczekującym powrotu Chrystusa Kościele. Wydaje się, że pastor Wilson zamiast inspirować uczestników konferencji, starał się bardziej rzucić im wyzwanie. W kazaniu wykorzystał hasło konferencji: „Twórz więzi. Inspiruj. Zmieniaj”, odnosząc je do misji w Europie i krajach Wydziału Transeuropejskiego.

– Niech twoja wizja kościoła będzie odzwierciedleniem wizji Boga tak, aby poprzez ciebie On mógł docierać do innych ludzi – kontynuował Wilson.

Pastor Wilson wybrał dwa teksty biblijne: pierwszy koncentrujący się na misji, którą Bóg nam powierzył a drugi podkreślający, jak wielką radością jest dla apostoła Pawła dzielenie się Dobrą Nowiną. Nacisk jaki w swojej służbie apostoł Paweł kładzie na ewangelię jest o wiele większy niż dyskusja o roli mężczyzn, kobiet, rodziny czy innych zagadnień związanych z funkcjonowaniem Kościoła.

Wilson, podkreślając oczekiwania Boga odnośnie swojego Kościoła zaznaczył, że Paweł posiadał w swoim życiu pewien „cierń” i to powodowało, że apostoł był pełen pokory. – Czy my w naszym życiu nie potrzebujemy czasami takiego ciernia, aby nie zapomnieć o tym, jaki Bóg ma plan dla tej części świata? – zaznaczył pastor. Dalej podkreślił, że prowadzi nas do tworzenia więzi, inspirowania innych i zmiany naszego otoczenia i życia ludzi dookoła. – Miliony ludzi mieszkający w miastach Europy do tej pory nigdy nie słyszały Dobrej Nowiny. Jak mają uwierzyć w Tego, o którym nie słyszeli. – zakończył Wilson.

Zostaliśmy powołani do tego, aby opowiadać innym o powtórnym przyjściu Chrystusa. Poprzez działanie Ducha Świętego i wylanie „późnego deszczu” możemy być pewni tego, że życie ludzi w miastach Europy zacznie się zmieniać.

Tego pragnie Bóg. A Ty?

– – – – – – – – – – – – -[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Obejrzyj wieczór inauguracyjny Konferencji:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=e2KH72o20vU”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Codzienne relacje z porannego i wieczornego programu Konferencji możesz oglądać na stronie:

Godziny transmisji:

  • Środa – Sobota: 9:00 – 12:00 i 20:00 – 21:30
  • Transmisja Festiwalu Muzycznego  – Sobota, godzina 16:30 – 17:45

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://ted.adventist.org/livestream.html”][/vc_column][/vc_row]