Trzęsienie ziemi na Haiti – oświadczenie przewodniczącego Kościoła Adwentystów

W sobotę rano światowe media obiegła informacja o silnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Haiti. Według szacunków śmierć poniosło już 300 osób a ponad 1800 jest rannych. Sytuacja jest o tyle dramatyczna, że podobne wydarzenie miało miejsce już w przeszłości.

15 SIERPNIA 2021 (NR 823) {AAI|DANIEL KLUSKA`}

Media podają, że według wstępnych kalkulacji zniszczonych jest co najmniej 949 domów, kilkanaście kościołów, dwa hotele turystyczne a także trzy szkoły. Uszkodzeniu i zniszczeniu uległy również 723 budynki mieszkalne.

Kilka godzin po dramatycznym wydarzeniu głos zabrał także pastor Ted Wilson, przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, publikując krótkie oświadczenie w serwisie społecznościowym.

Dzisiaj odczuwam wyjątkowy smutek słysząc rozdzierające serce wieści o kolejnej tragedii, która dotknęła mieszkańców Haiti – trzęsienia ziemi o sile 7,2 stopni.(…) Trudno sobie wyobrazić cierpienie i ból, przez który przechodzą teraz ci drodzy ludzie w chwili, gdy ich świat został – całkiem dosłownie – tak gwałtownie wstrząśnięty! (…) Według wstępnych raportów w wyniku trzęsienia, co najmniej 5 budynków należących do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego zostało zniszczonych, a wiele innych zostało uszkodzonych.

Wpis pastora Wilsona w serwisie Facebook.

W oświadczeniu czytamy także o działaniach podejmowanych przez adwentystyczne organizacje.

Do naszych drogich braci i sióstr na Haiti chciałbym przekazać słowa nadziei: wiedzcie, że wasza rodzina kościelna na całym świecie modli się za was! Ponadto organizowana jest  pomoc przez ADRA [przyp.red.: Adwentystyczna Organizacja Pomocy i Rozwoju], adwentystyczny szpital na Haiti a także przez Wydział Środkowo-Amerykański oraz Generalną Konferencję Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Nie zabrakło także słów duchowej refleksji i wsparcia.

Moi przyjaciele, naprawdę zbliżamy się do końca czasów. Musimy być gotowi na wszystko i całkowicie polegać na Chrystusie, gdy wielki bój dobiega końca. Niech Bóg błogosławi i troszczy się o każdego z was oraz o wyzwania, przed którymi stoicie. Niech każdy z nas zawsze opiera się na Bogu i przez Jego łaskę będzie kanałem niosącym dobro.

Módlmy się za wszystkich ludzi dotkniętych trzęsieniem ziemi na Haiti. Tylko dobry i pełen miłości Bóg może przynieść w tych trudnych dniach prawdziwą ulgę i pokój. Módlmy się także o mądrość dla osób odpowiedzialnych za niesienie pomocy, aby wszelkie podejmowane działania były realizowane według najbardziej optymalnych i właściwych scenariuszy.

AAI