Tydzień Modlitwy 2013: „I poszli za Nim…”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jak wygląda wasze chrześcijańskie życie? Czy każdy dzień zbliża was do waszego Pana, czy też wydaje się, że utknęliście w waszej więzi albo nawet oddalacie się od Niego? Tegoroczne czytanki modlitewne zatytułowane „I poszli za Nim” koncentrują się na temacie: „Ożywienie i chrześcijańskie życie” i pokazują nam, jak możemy posiadać żywą, radosną więź z Bogiem. Nie powinniście ominąć żadnej z nich, gdyż sięgają one poza powierzchowność, prosto do serca.

W czytance na pierwszy szabat siadamy u stóp Jezusa, gdy On objawia plan chrześcijańskiego życia w Kazaniu na Górze. W czytankach tego tygodnia pastor Larry Lichtenwalter zachęca nas, byśmy przebadali samych siebie: kim jesteśmy, dlaczego robimy to, co robimy, dlaczego jest to ważne. Biorąc pod uwagę praktyczne strony stylu życia takie jak: materializm, seksualność, rozrywka, więzy międzyludzkie, prawdomówność i uczciwość, pastor Lichtenwalter skupia się na tym, jak Duch Święty może odnowić i ożywić wszystkich, którzy są chętni iść tam, gdzie On prowadzi. Łącząc temat „Ożywienia i życia chrześcijańskiego” w jedną całość, zakończymy tydzień natchniony radami spod pióra Ellen White.

Jeśli masz w domu młodsze pokolenie (albo lubisz czytać wspaniałe historie), nie omiń czytanek dla dzieci napisanych przez Saustin Mfune, zastępcę kierownika Wydziału ds. Dzieci przy Generalnej Konferencji. Niech Pan błogosławi was, gdy będziecie gromadzić się jako Kościół ogólnoświatowy i modlić się w tym szczególnym Tygodniu Modlitwy.

W dniach od 2 do 9 listopada, w zborach Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego odbywa się doroczny Tydzień Modlitwy. W tym szczególnym czasie miliony wyznawców na całym świecie spotykają się, aby wspólnie studiować Pismo Święte i rozmawiać ze swoim Stwórcą.

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Tydzień Modlitw 2013 – Wtorek

Tydzień Modlitw 2013 – Środa

Tydzień Modlitw 2013 – Czwartek

Tydzień Modlitw 2013 – Piątek[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Silver Springs, Maryland … `{`Ted Wilson/Generalna Konferencja`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]