Tydzień Modlitwy 2015 – Czytanki

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Trąbcie wokoło, niech zew wszędzie brzmi: wkrótce już przyjdzie nasz Pan”. Słowa tej dobrze znanej i lubianej pieśni odbijają się echem w sercach adwentystów dnia siódmego, gorliwie oczekujących na ten Wielki Dzień!

„Ożywienie i powtórne przyjście Jezusa” — to temat bardzo na czasie, na tegoroczny Tydzień Modlitwy. Temat ten brzemienny jest w znaczenie, gdy rozważamy błogosławioną nadzieję, pilność głoszenia poselstwa trzech aniołów, zapewnienia proroctw i rzeczywistość pierwszego i drugiego zmartwychwstania.

Jaką rolę odgrywają poselstwa trzech aniołów w ożywieniu Kościoła i każdego z nas? Jaki jest związek między niebiańską świątynią a tymi trzema ważnymi poselstwami? Co łączy znaki powtórnego przyjścia Chrystusa z ożywieniem i zaangażowaniem w misji? Czy możemy być pewni pow tórnego przyjścia Pana i nadziei zmartwychwstania? Jaką rolę odgrywa milenium i drugie zmartwychwstanie w kontekście wielkiego boju? Tych i innych zagadnień będą dotyczyć te pełne mocy, wypełnione wpływem Ducha Świętego czytanki Tygodnia Modlitwy.

Zapraszam was, byśmy razem, z modlitwą, rozważali te ważne tematy i razem oczekiwali ostatecznego rezultatu, ożywienia i reformy; wiecznego życia z Bogiem.

Niech Pan błogosławi nas, gdy razem, jako ogólnoświatowy Kościół, będziemy studiować Słowo i modlić się w czasie tego szczególnego Tygodnia Modlitwy.

– Ted. N.C. Wilson

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”AUTORZY CZYTANEK” el_width=”100″][vc_column_text]

Jeśli inaczej nie zaznaczono, autorami czytanek są Gerald i Chantal Klingbeilowie, którzy bardzo lubią pracę w zespole, a szczególnie wśród młodzieży w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego.

Gerald wywodzi się z Niemiec i służy jako współpracownik redaktora naczelnego czasopisma „Adventist Review” oraz „Adventist World”, jest również profesorem na Wydziale Badań Starego Testamentu i Studiów Starożytnego Bliskiego Wschodu w należącym do Kościoła adwentystów Andrews University. W swoim dorobku naukowym ma doktorat na Wydziale Studiów Starożytnego Bliskiego Wschodu Uniwersytetu Stellenbosch w Południowej Afryce, a w przeciągu ostatniego dwudziestolecia pracował w wielu adwentystycznych uczelniach w Ameryce Południowej i Azji.

Chantal urodziła się i wychowała w Południowej Afryce. Jest współpracownikiem dyrektora Instytutu Dziedzictwa Ellen White, koncentruje się na pracy z dziećmi i młodzieżą. Chantal jest również magistrem filozofii, ukończyła Wydział Lingwistyki Uniwersytetu Stellenbosch w Południowej Afryce. Poprzednio pracowała jako nauczycielka w szkole średniej, obecnie pracuje jako wykładowca i profesor na uczelni. Będąc matką i nauczycielką, w domowej szkole kontynuowała pracę jako autorka i redaktorka wielu prac naukowych.

Klingbeilowie mają trzy nastoletnie córki: Hannę, Sarę, Jemimę, które ciągle utrzymują ich w stanie podwyższonego emocjonalnego napięcia

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Tydzień Modlitwy 2015 – Czytanki[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]