|

Tydzień Modlitwy 2018. CZYTANKI I DODATKOWE INFORMACJE.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Drodzy w Chrystusie,

Rozpoczynam mój list słowami ap. Pawła: „Nie troszczcie się  o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach  z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu.”( Fil. 4,6)

Pragnę zaprosić całą Bożą rodzinę do wspólnych modlitw, które rozpoczynają się od soboty 3 listopada, a potrwają do 10 listopada 2018 r. Każdego dnia powinniśmy spotykać się na wspólnych modlitwach i lekturze odczytów biblijnych przygotowanych na poszczególne dni. Zaplanujmy nasz udział w każdym wieczornym nabożeństwie modlitewnym. Pragnę również zaproponować aby każdego dnia rano, pomiędzy godziną 6:00 i 8:00 poświęcić szczególny czas na modlitwy. Niech nasz cały Polski Kościół zjednoczy się we wspólnym wielbieniu, dziękowaniu i przedstawianiu ważnych intencji naszemu Ojcu Niebieskiemu.   Przygotujmy sobie również listę pięciu osób, za którymi  w tym okresie będziemy się szczególnie modlić. Prośmy naszego Ojca Niebieskiego o napełnienie nas Duchem Świętym, aby dokonał przemiany naszych serc i obdarzył nas mocą do wykonywania misji.

Jednocześnie wołajmy o jak najszybsze przyjście Pana Jezusa. Osobiście, każdego dnia  tęsknię za moim Panem i Zbawicielem. Pragnę, aby Jezus wreszcie przyszedł, zabrał swoje dzieci i zakończył  walkę  z grzechem  smutkiem i bólem.

Proszę, złączmy się również we wspólnym wołaniu za naszych rodaków i nasz kraj – Polskę. Prośmy  Ducha Świętego aby  otworzył ich serca na przyjęcie Pana Jezusa.

Zachęcam Cię, Drogi Bracie i Siostro, do uczestniczenia w szczególnym poście
i modlitwie na zakończenie Tygodnia Modlitwy w Sabat,  10 listopada!

I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.”(Dz. 2:42)

Niech te słowa będą szczególną inspiracją w naszym duchowym życiu.

Wasz Brat w Chrystusie

Ryszard Jankowski[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]