Tysiące chrztów w północnym Peru

We wrześniu Kościół Adwentystów w północnym Peru, wraz z Nuevo Tiempo (Hope Channel) i organizacją Adventist Education, zorganizował wyjątkową kampanię ewangelizacyjną. „Tydzień Nadziei” [Semana de la Esperanza] odbywający się od 23-30 września, oprócz swojego znaczenia misyjnego, upamiętniał także 112. rocznicę adwentystycznej edukacji w Peru.

9 PAŹDZIERNIKA 2023 (NR 924) [Adventistas.org | Opr. Daniel Kluska]

Podczas całego trwania kampanii, za Jezusem zdecydowali się pójść ludzie w różnym wieku – zarówno dzieci jak i dorośli.  Wszystkim działaniom misyjnym przyświecało hasło „Ostatnia bitwa” odnoszące się do współczesnych realiów społecznych na świecie. Wydarzenia obejmowały wykłady i koncerty a także szereg innych spotkań, których celem było dotarcie z Dobrą Nowiną do jak największej liczby osób.

Mobilizacja wśród organizatorów była ogromna. W ciągu jednego tygodnia administracja oraz liderzy Kościoła Adwentystów w północnym Peru przemawiali w dziesiątkach miejsc tego regionu. Oprócz prowadzonych działań członkowie kościoła odwiedzili także lokalne władze, gdzie także starali się zapoznać liderów z poselstwem nadziei. Przeprowadzono również bezpłatne spotkania o tematyce zdrowotnej, zapewniając tym samym podstawowe badania lekarskie dla uczestników jednocześnie demonstrując zaangażowanie kościoła w integralne, holistyczne dobro społeczności.

Punktami kulminacyjnymi „Tygodnia Nadziei” były chrzty. Za Jezusem zdecydowało się pójść ponad 3500 osób. Chrzty odbywały się w różnych miejscach: od rzek po niewielkie, rozkładane baseny. Wszystkich jednak łączył ten sam, radosny wyraz twarzy, będący odzwierciedleniem wiary i zaufania do Zbawiciela. Teraz będą oni nowymi uczniami, niosącymi nadzieję innym.

Na uwagę zasługuje również fakt, że realizacja kampanii m.in. przez pastora Eduardo Canalesa, dyrektora Światowego Radia Adwentystycznego (AWR) dla obu Ameryk, przyczyniła się do rozpoczęcia nadawania sygnału radia adwentystycznego w Peru na nowych częstotliwościach.

AAI