Tysiące ochrzczonych w Afryce Wschodniej

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tysiące osób przyjęło chrzest w czasie wielkiego projektu ewangelizacyjnego odbywającego się w Tanzanii. W nabożeństwie wieńczącym trzytygodniową serię spotkań udział wzięło 40 tysięcy adwentystów z 11 krajów Afryki Wschodniej. Przewodniczący światowego Kościoła adwentystycznego zaapelował do nich, aby „wstrząsnęli Afryką dla Chrystusa”.

Uroczystość chrztu, która odbyła się 7 lutego br. była podsumowaniem trwających przez kilka tygodni wykładów ewangelizacyjnych odbywających się na terenie Tanzanii oraz innych krajów Afryki Wschodniej. Główne spotkania prowadzone przez wiceprzewodniczącego Generalnej Konferencji Geoffrey ‘a Mbwana transmitowane były również za pośrednictwem radia i telewizji.

Wciąż nie oszacowano dokładnej liczby osób, które oddały swoje serce Jezusowi w czasie tego niezwykłego projektu misyjnego. Wiemy natomiast, że podczas chrztu, który w sobotni poranek odbył się w stolicy Tanzanii Der es Saalam, w wodach Oceanu Indyjskiego zanurzyło się 2 309 osób.

Po uroczystości, nowi wyznawcy udali się w kierunku stadionu sportowego, aby wraz z 40 tysiącami osób uczestniczyć w szczególnym nabożeństwie odbywającym się pod hasłem „Mission Extravaganza”.

– Bóg wzywa was, abyście wstrząsnęli Afryką dla Chrystusa – apelował Ted N. C. Wilson, przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Trwajcie z Nim w społeczności i łączności każdego dnia. Niech On ożywia was i odnawia w każdym momencie waszego życia – kontynuował Wilson.

Wielu, spośród 40 tysięcy uczestników nabożeństwa, zaakceptowało to wyzwania i podzieliło się na małe grupy, aby modlić się o moc Ducha Świętego.

W nabożeństwie udział wziął również minister spraw zagranicznych Tanzanii Bernard Membe oraz minister rolnictwa Stephen Wasira, który sam jest adwentystą.

Źródło: Adventist Review

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Andrew McChesney/Adventist Review; oprac. D.M./AAI” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]