Uczeń przyjął chrzest podczas ceremonii ukończenia szkoły

Osiemnastoletni Amir J. Nuñez chciał przyjąć chrzest w otoczeniu swoich kolegów z klasy.

5 LIPCA 2024 (NR 966) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Od dwunastego roku życia Amir J. Nuñez uczęszczał do Akademii Adwentystycznej im. Dr. Dennisa Soto w Ponce, Puerto Rico. Sześć lat później, na kilka tygodni przed ukończeniem szkoły średniej w maju, jego nauczyciel wychowania fizycznego zapytał, czy Amir rozważał kiedyś oddanie swoje życia Chrystusowi i przyjęcie chrztu. Chłopak natychmiast odpowiedział twierdząco, mówiąc, że myślał o tym od dawna i poprosił, aby uroczystość miała miejsce podczas ceremonii ukończenia szkoły 23 maja 2024 roku.

– Amir chciał przyjąć chrzest w swoim ostatnim dniu jako uczeń naszej szkoły – powiedziała Eva González, dyrektorka szkoły, która oferuje swoim uczniom naukę od przedszkola do 12 klasy. Dodała, że po raz pierwszy chrzest odbył się podczas ceremonii ukończenia szkoły.

– Jego koledzy z klasy zostali poinstruowani, aby utworzyć szpaler honorowy, nie wiedząc dokładnie dlaczego miał dotyczyć. Byli kompletnie zaskoczeni widząc, jak Amir idzie w kierunku baptysterium wypełnionym wodą – powiedziała González. – To był piękny moment, gdy Amir był obejmowany przez swoich przyjaciół wychodząc z wody – dodała.

Amir studiował Biblię nie tylko podczas swoich sześciu lat w szkole, ale również poświęcał czas na samodzielne nauki przy wsparciu nauczycieli i szkolnego kapelana. Nauczyciele komentowali, że chłopak często był widziany z Biblią i wiele razy widzieli, jak gorliwie ją studiował.

– Widzieliśmy, że jego postawa zaczęła się zmieniać. Duchowe wartości pozytywnie wpłynęły na jego życie – powiedziała González. – Jego mama zauważyła oddanie Amira i gdy niespodziewanie poprosił o zgodę na chrzest, natychmiast się ucieszyła – dodaje.

– Dzięki pracy i zaangażowaniu naszych nauczycieli, wielu uczniów decyduje się w trakcie swoim nauki na pójście za Jezusem. Oczywiście nikogo, do niczego nie przymuszamy i każdy ma tutaj wolną rękę. Staramy się jednak przedstawić miłość Boga do człowieka najlepiej jak to możliwe. Duch Święty robi resztę – dodała González.

– Poprzez edukację adwentystyczną dążymy przecież do kształtowania w uczniach i studentach pozytywnych wartości, przekładających się na ich dalsze zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi – podkreśliła.

Założona w 1962 roku Akademia Adwentystyczna im. Dr. Dennisa Soto znajduje się w Ponce, na południu Puerto Rico. W minionym roku szkolnym miała 212 uczniów. Szkoła jest nadzorowana przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, który prowadzi także 15 innych szkół podstawowych, średnich oraz uniwersytet.

AAI