Ulica na Dominikanie nazwana imieniem Ellen G. White

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Władze  La Romana (Republika Dominikańska) zdecydowały o nazwaniu jednej z ulic miasta imieniem współzałożycielki Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ellen G. White. Zamieszkana przez 127 tysięcy osób La Romana, to  pierwsza miejscowość na świecie, która zdecydowała się w taki sposób uczcić dokonania jednej z najsłynniejszych chrześcijańskich pisarek w historii.

Decyzja o zmianie nazwy ulicy „Calle Séptima” na „Calle Elena G. de White” została ogłoszona w czasie uroczystości, w której udział wzięli burmistrz La Romana Martiza Suero, przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ted N.C. Wilson oraz inni kościelni liderzy.

– Wierzymy, że Ellen G. White otrzymała od Boga wizje nie po to, aby przyniosły jej uznanie, ale aby kierowały ludzi w stronę Biblii i niebiańskiego Boga – mówił Wilson w czasie uroczystości. Jej pisma na temat zdrowia, rodziny, pracy wydawniczej, relacji z ludźmi, religii, Pisma Świętego oraz edukacji są dla nas życiową instrukcją. Adwentyści są praworządnymi obywatelami, ponieważ we wskazówki pochodzące z samego nieba – dodał przewodniczący światowego kościoła adwentystycznego.

W czasie uroczystości władze La Romana wydały również zaskakujące oświadczenie. Miasto zdecydowało się podarować Kościołowi Adwentystów Dnia Siódmego działkę budowlaną wartą ponad 100 tysięcy dolarów po to, aby lokalni wyznawcy mogli postawić na niej nowy budynek kościoła.

Ulica „Calle Elena G. de White” znajduje się jedną przecznicę od 60-osobowego adwentystycznego zboru La Fe de Villa Alacran.. G.T. Ng, sekretarz wykonawczy kościoła zwrócił uwagę, że to pierwszy taki przypadek w historii, gdy ulica została nazwana imieniem pionierki ruchu adwentystycznego. Zauważył również, że wydarzenie to doskonale podkreśla obchodzoną w 2015 roku setną rocznicę śmierci Ellen G. White.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Adventist Review, oprac. D.Maikowski/AAI” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]