W wyniku akcji ewangelizacyjnej w Boliwii, chrzest przyjęło 3447 osób

W dniach 12-26 września w Boliwii odbyła się kampania „Tydzień Nadziei”, organizowana przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. W ciągu intensywnych dwóch tygodni tysiące osób oddało swoje życie Chrystusowi.

7 PAŹDZIERNIKA 2020 (NR 784) `{`OPR.DANIEL KLUSKA/ZDJ.ADVENTIST.NEWS`}

Kampanię poprzedziła akcja rozpoczęta w różnych regionach kraju, wraz z otwarciem ponad 2500 ośrodków ewangelizacyjnych składających się z małych grup. W drugim tygodniu nazwanym „Tygodniem Nadziei”, nacisk położono na apele do uczestników o poddanie swojego życia Jezusowi i przyjęcie chrztu. Głównym mówcą był pastor Bruno Raso, wiceprzewodniczący Wydziału Południowo Amerykańskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Za przygotowanie transmisji była odpowiedzialna adwentystyczna telewizja „Nuevo Tiempo Bolivia”, we współpracy z Departamentem Ewangelizacji i Misji Unii Boliwijskiej Kościoła Adwentystów. Programy obejmowały transmisję w ciągu ośmiu dni kampanii i były nadawane na otwartych kanałach telewizyjnych w miastach Cochabamba, Sucre i Guayaramerín w telewizji kablowej, poprzez satelitę Tupac Katari, przez 24 stacje radioweh w całym kraju oraz na platformach mediów społecznościowych Facebook, YouTube i Instagram, z zasięgiem ponad 500 000 osób.

Zaangażowanie w nadzieję

Zakończenie kampanii odbyło się w sobotę 26 września chrztem grupowym i specjalnym programem, w którym uczestniczył przewodniczący Wydziału Południowoamerykańskiego Kościoła Adwentystów, pastor Erton Köhler. W ramach tego programu lokalne zbory zorganizowały dziesiątki chrztów z udziałem setek osób. Ceremonie odbywały się w zborach, szkołach, na wsi oraz nad rzekami.

Na koniec pastor Hugo Valda, przewodniczący Kościoła Adwentystów w Boliwii, podziękował wszystkim członkom kościoła w kraju za ich zaangażowanie i poświęcenie w doprowadzaniu ludzi do Jezusa. Wskazał, że nie chodzi o same liczby, ale przede wszystkim serca tych, którzy zgodzili się podążać ścieżką Boga i którymi należy się opiekować i towarzyszyć im w ich podróży z Bogiem.

Valda podał również liczbę chrztów według wszystkich regionów które obejmowały kampanię: w zachodniej Boliwii odbyło się 1512 chrztów; region wschodni miał 935 chrztów; a region centralny miał 1000 chrztów, co dało w sumie 3447 nowych osób wstępujących w przymierzez z Bogiem.

– Nasza praca jednak nie dobiegła końca – podkreśla Valda. – W październiku i listopadzie będziemy mieli dwa, duże wydarzenia: „Impacto Esperanza” i program „Reunion”. Mamy nadzieję, że te akcje pozwolą nam po raz kolejny zjednoczyć się w kontynuowaniu służby dla Chrystusa. – dodaje Valda.

AAI.