Warsztaty i koncert Kena Burtona w Katowicach

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

1 maja 2015 r., Katowice gościły wybitnego adwentystycznego muzyka Kena Burtona oraz chór złożony z uczestników warsztatów które prowadził. Występ był wielokrotnie nagradzany owacjami, a zwłaszcza adaptacja Nokturnu F. Chopina wykonana do słów Psalmu 23.

Na scenie Wielkiej Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, przed około 1650-osobową publicznością, wystąpił znany brytyjski wokalista gospel, juror, kompozytor, trener i dyrygent Ken Burton, a wraz z nim chór złożony z około 270 uczestnikówprowadzonych przez niego warsztatów gospel.

Sam występ wokalisty stał na najwyższym, światowym poziomie i nie byłoby w tym nic dziwnego (wszak Kena Burtona gościły inne znane sale koncertowe jak Sydney Opera House  w Australii bądź Royal Albert Hall w Wielkiej Brytanii), gdyby nie fakt, że  miał on zaledwie 2 dni, aby nauczyć uczestników warsztatów 11 utworów.

Publiczność zebrana w NOSPR długo oklaskiwała wokalistę oraz chór, domagając się kolejnych bisów. Większość z nich wyrażało żal, iż takie koncerty nie odbywają się w częściej!

Ken Burton był pod wrażeniem ciepła i pozytywnej reakcji polskiej publiczności oraz uczestników warsztatów, jednocześnie oddając chwałę Bogu ,który jest centrum muzyki gospel i źródłem nadziei jaką ta muzyka wnosi w serca słuchaczy i wykonawców.

Za około 2 tygodnie dostępna  będzie wideo-relacja z warsztatów i koncertu finałowego na Facebooku, na www.facebook.com/warsztatyzkenem , a niedługo później będzie można nabyć płyty CD Kena Burtona i prowadzonych przez niego zespołów.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”1911,1912,1913,1914,1915,1916,1917,1918,1919,1920″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”fot. Dawid Kurz” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]