Uniwersytet Adwentystyczny w Waszyngtonie świętuje 120 lat działalności

Waszyngtoński Uniwersytet Adwentystyczny (WAU) świętuje 120 lat swojej działalności na rzecz edukacji, budowania wiary i społeczności. Założony w 1904 roku w Takoma Park w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych, WAU jest niezachwianym światłem nauki wyższej i duchowego rozwoju. Rozpoczynając całoroczne obchody, prezydent (rektor) WAU Weymouth Spence zainicjował codzienną modlitwę o godzinie 13:20.

16 STYCZNIA 2024 (NR 973) [adventist.org| Opr. Daniel Kluska]

Bogata historia uniwersytetu jest przesiąknięta tradycją Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, zakorzenioną w wartościach tolerancji, służby i sumienności akademickiej. Od 120 lat WAU jest domem dla niezliczonych studentów, wykładowców i pracowników, którzy spotykają się, aby zdobywać wiedzę i rozwijać swoją duchowość. Aby uczcić tę doniosłą okazję, przez cały rok zaplanowano szereg wydarzeń i działań, które pozwolą społeczności WAU spotykać się i świętować dziedzictwo uniwersytetu w zakresie służby, przywództwa i wiary.

Otwarty zjazd – wielki początek obchodów

Obchody rozpoczęły się otwartą konwokacją (zjazdem), spotkaniem studentów, wykładowców, pracowników, absolwentów i przyjaciół WAU. Wydarzenie to, zorganizowane na kampusie uniwersyteckim w kościele Sligo Seventh-day Adventist Church, było okazją dla całej rodziny akademickiej do spotkania się i refleksji nad niezwykłą „podróżą” instytucji w ciągu ostatniego stulecia.

Inicjatywa modlitewna – zjednoczenie w wierze

Inicjatywa modlitewna prowadzona przez Spence’a jest symbolem duchowej jedności i przypomnieniem o fundamencie WAU opartym na wierze. Każdego dnia o godzinie 13:20 członkowie społeczności akademickiej mają za zadanie zatrzymać swoje aktywności, aby ofiarować Bogu modlitwę, szukając błogosławieństw, wskazówek na przyszłość uniwersytetu.

– Nasze codzienne modlitwy o 13:20 to doskonały sposób na połączenie się ze sobą nawzajem i z Bogiem. Jest to chwila chrefleksji, wdzięczności i nadziei, że to może być wyjątkowy dla nas wszystki rok świętowania – wyraził swoją wizję tej inicjatywy Spence.

Całoroczne obchody – uhonorowanie przeszłości, przyjęcie przyszłości

Przez cały rok planowane są różnorodne wydarzenia i działania upamiętniające 120 lat działalności WAU. Każde wydarzenie będzie hołdem dla dziedzictwa uniwersytetu, jednocześnie pozwalając spojrzeć odważnie w przyszłość.

– To 120-letnie dziedzictwo jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w edukację i rozwój duchowy. Świętując ten jubileusz pragniemy także na nowo angażować się w misję przygotowując studentów do bycia odważnymi przywódcami – podkreśliła prorektor uczelni, Cheryl Kisunzu.

O Waszyngtońskim Uniwersytecie Adwentystycznym

Washington Adventist University to skoncentrowana na Chrystusie instytucja szkolnictwa wyższego, która oferuje dynamiczne doświadczenie edukacyjne w wymagającym i pielęgnującym środowisku akademickim. Celem szkoły jest przygotowanie studentów do życia w obfitości życia duchowego i służenia drugiemu człowiekowi.

Uniwersytet oferuje szeroką gamę programów studiów licencjackich i magisterskich na różnych kierunkach, umożliwiając studentom stanie się liderami w swoich społecznościach.

AAI