Wilson wzywa Kościół do jedności w misji

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W czasie nabożeństwa wieńczącego 60. Sesję Generalnej Konferencji, przewodniczący światowego kościoła, pastor Ted Wilson, wezwał delegatów oraz wyznawców  na całym świecie do jedności w głoszeniu nowiny o powtórnym przyjściu Chrystusa.

W swoim kazaniu, pastor Ted Wilson przypomniał wielkie inicjatywy misyjne realizowane przez kościół adwentystyczny w ostatnich pięciu latach – Revival and Reformation (Odrodzenie i reformacja), Mission to the Cities (Misja w wielkich miastach), liczne programy zdrowotne, jak również niezwykle istotny program codziennego studium Pisma Świętego.

Wilson podkreślił, że to właśnie regularne badanie Biblii  i pism Ellen G. White jest kluczowym elementem do rozwoju bliższych relacji z Jezusem.

„Dziękujemy Panu za to, w jaki sposób prowadził sesję Generalnej Konferencji w czasie ostatnich 10 dni, i oddajemy Mu całą chwałę za jedność w realizowaniu Jego misji dla tej umierającej Ziemi” – podkreślił Wilson, przemawiając do ponad 60 tysięcy osób zgromadzonych w hali widowiskowej Alamodome w San Antonio.

„Tak jak powiedziałem pięć lat temu, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest Boża resztką, składającą się z tych, którzy zgodnie ze słowami Księgi Apokalipsy, strzegą przykazań Bożych i trwają przy świadectwie o Jezusie. Znajdujemy się dziś na drodze prowadzącej do nieba” – podkreślił pastor Wilson, odnosząc się w ten sposób do swojego inaugurującego kazania, które wygłosił podczas 59. Sesji Generalnej Konferencji w Atlancie w 2010 roku. „Musimy iść do przodu, nie do tyłu, ponieważ jesteśmy już prawie w domu. Jestem bardziej niż kiedykolwiek przekonany, że powrót Jezusa jest bliski, i stoi On tuż u drzwi”.

Następnie, przewodniczący Generalnej Konferencji wypowiedział słowa: „Jezus przyjdzie wkrótce!” w 11 językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim, suahili, rosyjskim, koreańskim, arabskim, chińskim, hindi oraz tagalog.

Kazanie pastora Wilsona „Przekroczcie Jordan… Nie zawracajcie”, wzięło swój tytuł od biblijnej historii Izraelitów, którzy weszli do Ziemi Obiecanej, przechodząc przez rzekę Jordan. Wilson zwrócił uwagę, że tak jak Izraelczycy wznieśli kamień milowy dla upamiętnienia Bożego prowadzenia, tak również każda osoba uczestnicząca w sesji Generalnej Konferencji jest dzisiaj takim kamieniem milowym.

„On chce, abyśmy pamiętali o tym, co zdarzyło się tutaj w San Antonio,  o tym, co Duch Święty uczynił w naszym życiu, jak również o tym, że naszą misją jest głoszenie. ‘Wstań! Zaświeć! Jezus nadchodzi!’” – podkreślił Wilson. „Wszyscy jesteście kamieniami milowymi” – dodał.

Słowa „Wstań! Zaświeć! „Jezus nadchodzi!” (Arise! Shine! Jesus Is Coming!) są głównym mottem 60. Sesji Generalnej Konferencji w San Antonio.

Wilson zaapelował do członków kościoła, aby „zrewolucjonizowali” swój sposób myślenia o ewangelizacji, poprzez dzielenie się swoimi osobistymi doświadczeniami i aktywne uczestnictwo w misji przygotowywania ludzi do powrotu Jezusa.

„Niech będzie to całkowity udział” – podkreślił Wilson. „Nie jedynie uczestnictwo w mechanice kościoła […] Musimy przygotować wyznawców do przyjęcia na siebie ciężaru ewangelizacji i działań misyjnych realizowanych wraz z pastorami i pracownikami kościoła. Powiedz komuś o swojej relacji z Chrystusem! Nadszedł czas, aby wrócić do domu!”.

Wilson zaapelował również do rodziców, aby nie wprowadzali do swoich domu czegokolwiek, co mogłoby odwrócić ich uwagę od Bożego planu dla nich, jak i dla ich dzieci.

„Wyeliminujcie wszelkie programy telewizyjne, media społecznościowe, muzykę i książki oraz inne media, które odwracają waszą uwagę do Jezusa i jego biblijnej prawdy” – podkreślił. „Przyjmij Boże polecenie. ‘Przekrocz Jordan, nie zawracaj’”.

Na koniec, przewodniczący światowego kościoła zaapelował do wyznawców, aby odłożyli na bok różnice zdań i ukorzyli się przed Bogiem. „Teraz jest czas, aby zjednoczyć się pod panowaniem Chrystusa, naszej sprawiedliwości” – podkreślił.

Kazanie pastora Wilsona zakończyły hymny „My go ujrzymy” oraz „Trąbcie wokoło” zaśpiewane przez 1.100-osobowy chór oraz ponad 60 tysięcy uczestników sobotniego nabożeństwa.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]