Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Raz w roku mamy poczucie, iż robimy krok do przodu, zostawiając inne rzeczy za sobą i wkraczając na nowy teren – to czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, który właśnie nastał.

Dla nas, adwentystów dnia siódmego, upływ czasu zawsze był fascynujący. Kiedy stoimy na progu nowego roku, zdajemy sobie sprawę, że coraz bardziej zbliżamy się do Bożej, wielkiej interwencji w bieg historii, która stanowić będzie wypełnienie Jego zamierzeń wobec stworzenia, tak pięknie opisanych w Objawieniu św. Jana 21,1-5: „I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe.”

Te słowa napełniają nas radością, gdyż tęsknimy za Zbawicielem.

Pamiętajmy jednak, że przyjście Pana nie jest jedynie domeną przyszłości. Jezus już raz przyszedł, dokonując zwycięstwa nad śmiercią i grzechem. Przychodzi do nas także poprzez Ducha Świętego. Mam nadzieję, iż to przyjście będzie Waszym udziałem u końca tego roku, oraz w początkach nowego, jako spełnienia obietnicy, że Pan będzie z nami zawsze, do skończenia świata, szczególnie tam, gdzie dwóch lub trzech się zgromadza w Jego imieniu.

Niech okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku będzie przepełniony radością i światłem od Pana. Niech wszyscy odczują Jego obecność w potężny i inspirujący sposób, kiedy przybliżamy się do rozpoczęcia nowego roku.

Niech Bóg Wam błogosławi i wypełni radością bez miar.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”3336″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”St. Albans, Anglia …. `{`Bertil Wiklander/TED, tłum. Agnieszka Kasprowicz-Kluska, fot. Arkadiusz Piętka`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]