Wykłady Marka Finleya – apel

Warszawa, 24 lutego 2021 roku

„Bóg (..) powiedział: Nie opuszczę cię, ani nie porzucę.
Tak więc możemy mówić z ufnością:
Pan jest mi pomocą, czegóż mam się lękać?”

List do Hebrajczyków 13:5-6
Nowy Testament Współczesny Przekład

Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Jezusie Chrystusie,

Mamy już za sobą emisję pierwszych wykładów biblijnych pastora Marka Finley’a z cyklu „TRZY KOSMICZNE PRZESŁANIA”. Jesteśmy wdzięczni Bogu za możliwość aktywnego uczestniczenia w tym projekcie. Cieszy nas, że wiele zborów niezwykle skutecznie zaangażowało się w przygotowania i reklamę tego wydarzenia. Dziękujemy za modlitewne wsparcie, bez którego to ważne wydarzenie nie byłoby możliwe.

Jak dotąd oglądalność pierwszych wykładów sięga kilku tysięcy osób. Chwała Bogu za to! Jednak porównując liczbę odsłon tego programu z innymi podobnymi programami w  internecie , ktoś może odczuwać niedosyt. Być może liczyliśmy na więcej, ale pamiętajmy, że Bóg nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! On nadal działa! Po wykłady Marka Finley’a każdego dnia sięgają kolejne setki ludzi! Tak więc grono odbiorców powiększa się z każdym dniem!

Co byście powiedzieli, gdyby na wykłady biblijne organizowane w Waszym lokalnym zborze, przyszło 40-50 nowych osób? Czy uznalibyśmy to wydarzenie za klęskę? Czy raczej z radością dziękowalibyśmy Bogu za Jego cudowne działanie? Biorąc pod uwagę obecne statystki możemy śmiało powiedzieć, że program M. Finley’a śledzi kilka tysięcy osób spoza naszego grona! Jest to bezsprzecznie powód do oddania chwały Bogu!

Wykłady Marka Finleya stanowią nie tylko interesujący materiał dla osób poszukujących Boga, ale są także doskonałym momentem na uporządkowanie własnej wiedzy biblijnej. Dlatego zachęcamy Was do uczestnictwa w najbliższych spotkaniach. W trakcie trzech kolejnych wykładów poznamy  znaczenie biblijnego sądu, dowiemy się jak działa proroczy zegar i odpowiemy na pytanie, co to znaczy bać się Boga? Koniecznie musisz oglądać te spotkania!

To czego nadal potrzebujemy to ustawicznej, gorliwej modlitwy w intencji programu i osób go oglądających. Prędzej czy później te nowe osoby przekroczą próg naszych zborów., Czy jesteśmy na to gotowi? Gotowi, by przyjąć je serdecznie?
By szczerze zaakceptować? By dać czas na spokojny duchowy rozwój? To ważne, by słowa Ewangelii płynące z ekranu, miały przełożenie na nasze codzienne chrześcijańskie życie. Nic nie zastąpi prawdziwych, pełnych ciepła i serdeczności relacji!

Nadal potrzebna jest systematyczna reklama programów M. Finley’a oraz  ich udostępnianie w internecie. Jeśli nie radzicie sobie z przygotowaniem projektu ulotki, plakatu, baneru skontaktujcie się z nami, chętnie pomożemy! W wielu zborach działania związane z reklamą stały się najwyższym priorytetem. Wierzymy, że Bóg będzie te wysiłki obficie błogosławił!

Nie dajmy się zniechęcić negatywnymi komentarzami pojawiającymi się pod filmami; wpisami, które mają na celu zdyskredytowanie tej pięknej serii wykładów. Nie mamy wątpliwości, kto i dlaczego się za tym kryje. Wiemy, że niezależnie od ludzkich pochwał czy krytyki mamy zwiastować Słowo Boże, bo tylko ono jest wiarygodnym drogowskazem do zbawienia!

„Tak więc możemy mówić z ufnością:
Pan jest mi pomocą, czegóż mam się lękać?”.

                                                                           List do Hebrajczyków 13:6

Z braterskim pozdrowieniem

Zbigniew Makarewicz – Sekretariat Misji
Mirosław HarasimDyrektor Instytucji Misyjnych
Daniel KluskaSekretariat Komunikacji i Mediów