Wywiad z Raafatem Kamalem

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z przewodniczącym Wydziału Transeuropejskiego, pastorem Raafatem Kamalem. 

[Katie Allen-TED Media] Mija piąty dzień Sesji Generalnej Konferencji i kilka minut temu wybrano nowego przewodniczącego Wydziału Transueropejskiego, pastora Raafata Kamala.

Raafat, cieszymy się że będziesz kierował Wydziałem przez kolejne 5 lat. Powiedz nam, jaką masz wizję dla Kościoła w naszym Wydziale?

Raafat Kamal [RK]: Wow. Ale pytanie. Od czego zacząć? Wiem jedno; jak tylko wrócimy z konferencji, mamy wiele pracy przed sobą. Jednym z moich marzeń jest to, aby każdy wyznawca był ambasadorem Chrystusa i pojednania. Powinniśmy zatem przenieść środek ciężkości z zagadnień związanych z samą organizacją w stronę lokalnych zborów, gdzie każdy wyznawca będzie zaangażowany w misję Kościoła. Wszystko co robimy powinno być nakierowane na misję. To brzmi zachęcająco!

[KA] Mówisz, że to co robimy powinno być nakierowane na misję. W jaki sposób możemy to wprowadzić w życie?

[RK] Zachęcające jest to, że ani Ty ani ja, sami, nie możemy przyprowadzić nawet jednej osoby do stóp Jezusa.  Potrzebujemy mocy Ducha Świętego. Punktem początkowym jest modlitwa. Studiowanie Słowa Bożego. Mobilizacja.  Duch Święty nie przychodzi przez metody lub struktury. Duch Święty działa przez ludzi. Poświęconych ludzi gotowych na misję. Dlatego powinniśmy wrócić do tych podstawowych metod aby być w bliższych relacjach z wyznawcami i umieć się motywować.

[KA] Co jest takiego szczególnego w pracy w Wydziale Transeuropejskim?

[RK] Mamy tak bardzo zróżnicowaną grupę ludzi. Utalentowanych ludzi. Kiedy spojrzysz na Wydział, masz szeroką gamę możliwości. Niektórzy lubią mówić o wyzwaniach : ja bym tego nie nazywał wyzwaniami. Lubię mówić, że to są możliwości. W Wydziale są zróżnicowane kultury; północ, południe, wschód. Różne kraje. Mając zróżnicowany zespół jak to wszystko spiąć w całość? Jak pracować wspólnie aby wykorzystać te wszystkie możliwości? Dla mnie właśnie to jest wyjątkowe w naszym Wydziale.

[KA] Ostatnie pytanie; co zrobisz kiedy wrócisz do Wydziału?

[RK] Bardzo lubię St. Albans (siedziba wydziału: przyp.red). Lubię spacerować główną ulicą. Wrócę do mojego Kościoła i będę pracować w swoim lokalnym zborze. To uwielbiam robić.

[KA] Pastorze, będziemy się modlić aby Bóg Cię prowadził przez kolejne pięć lat. Wierzymy, że ma szczególny plan dla Ciebie. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”TED,Głos Nadziei” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]