Z Dublina do Maryland: Podróż Audrey Andersson

Każdego miesiąca Adventist News Network (ANN) przeprowadza wywiad z interesującym przywódcą kościoła. Prezenterka ANN Alyssa Trueman przeprowadziła niedawno wywiad z byłą Sekretarz Wydziału Transeuropejskiego Audrey Andersson.

24 SIERPNIA 2023 (NR 918) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Wywiad nosi tytuł „Z Dublina do Maryland” i opowiada historię Andersson, lata nauki także w kierunku teologicznym a później zakończoną na pracy w świeckiej firmie. „Czy mogę zrobić coś więcej ze swoim życiem niż tylko wymyślać dobre pomysły marketingowe dla mojej firmy…?”. Dlaczego Europejski Kongres Młodzieży w 1992 roku w Budapeszcie był momentem, którego nigdy nie zapomniała?

W poruszającym i pełnym odniesień do wiary wywiadzie Audrey – która jest znana wielu członkom Wydziału Transeuropejskiego (TED), których określa jako rodzinę – dzieli się doświadczeniem utraty męża Larsa, który zginął w wypadku. – I opowiedz mi o Cyprze –  prosi Trueman. Audrey opowiada o tym, co wydarzyło się 23 października 2017 roku. – I tak zaczęła się inna podróż… ale powiem, że widziałam dobroć Boga przez ostatnie sześć i pół roku. Mogę szczerze powiedzieć, że Pan był tak dobry, tak łaskawy, że nie mogę zrobić nic innego, jak tylko chwalić Go i powiedzieć „dziękuję” za sposób, w jaki był ze mną – dodaje Andresson.

Rozmowa jest dostępna w języku angielskim zarówno w formacie wideo, jak i audio.

AAI