Zaangażowanie młodzieży doprowadziło do ponad 23 tys. chrztów.

Dzięki projektowi „VOY EXPAND” (Voice Of Youth) realizowanej przez Departament Młodzieży Wydziału Południowej Azji i Pacyfiku (SSD) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, chrzest przyjęło 23 154 nowych wierzących z Bangladeszu, Pakistanu, Filipin, Mjanmy i Malezji. W projekt było zaangażowane 32 326 młodych ludzi podzielonych na 1215 zespołów.

15 GRUDNIA 2022 (NR 884) [ADVENTIST.NEWS / OPR. DANIEL KLUSKA]

Chociaż Kenneth Villahermosa nie był jeszcze adwentystą, Roldan Bersonia, jeden z członków zespołu VOY, zaprosił go do swojej grupy. Drużyna otrzymała zadanie polegające na odwiedzaniu ludzi w zalanych obszarach La Flora, Talacogon i Agusan del Sur na Filipinach. Pomimo powodzi Roldan i Kenneth pozostali w mieście, ponieważ byli oddani głoszeniu tam ewangelii. Aby przemieszczać się pomiędzy domami, używali niewielkiej łodzi. Przez dwa tygodnie cała grupa przekazywała prawdy Słowa Bożego w wiosce a Kenneth ostatecznie zdecydował się przyjąć chrzest wraz z innymi 42 mieszkańcami.

– Jestem naprawdę zadowolony i szczęśliwy widząc, jak nasi młodzi ludzie wykonują Bożą pracę. Obserwowałem, jak sami przez to rozwijają się duchowo. W moim okręgu poprawiły się nawet relacje między młodymi ludźmi. Im więcej możliwości ma młodzież na wykorzystywanie swoich darów i zdolności dla chwały Bożej, tym większe jest ich zaangażowanie – powiedział pastor German Ramos, pastor Diecezji Południowej na Filipinach Południowych.

Hymn całego projektu zatytułowany „Głos młodzieży”

Inicjatywa AYM (Adventist Youth Ministry) „Voice of Youth – Unstoppable 2023” (tłum. Głos Młodzieży – Nie do zatrzymania 2023) uzyskała zielone światło od Wydziału SSD Kościoła Adwentystów, którym kieruje pastor Roger Cadermy. Inicjatywa umożliwiła aktywizację zborów w lokalnych społecznościach. Działanie Ducha Świętego i konsekwentna praca młodych ludzi poprzez zakładanie nowych zborów i dystrybucję literatury stanowi wypełnienie hasła całego projektu – młodzież jest po prostu nie do zatrzymania.

– Młodzież nie jest przyszłością Kościoła, ale jego teraźniejszością – podsumował pastor Cadermy.

AAI