Zjazd Diecezji Zachodniej wybrał Sekretarza i Skarbnika.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”10 MAJA 2019 (NR 698) `{`DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

Piotr Bylina wraz z żoną Aliną otrzymuje gratulacje od przewodniczącego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce.

Zjazd Diecezji Zachodniej zadecydował o rozdzieleniu funkcji Sekretarza i Skarbnika na nową kadencję. Funkcję Sekretarza powierzono pastorowi Piotrowi Bylinie, dotychczasowo pastorowi pracującemu w Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Piotr Bylina urodził się w 1986 roku w Świebodzinie. W 2005 roku rozpoczął studium Teologii Biblijnej w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. W marcu kolejnego roku zaangażowany został przez Diecezję Zachodnią do służby na terenie Kaszub jako kurier „Znaków Czasu”. Następnie, we wrześniu, rozpoczął służbę jako pionier misji globalnej w Płocku, w Diecezji Wschodniej. 8 października 2006 roku, ożenił się z Alicją Brezgieł, która od tamtej pory zawsze wspierała go, oraz angażowała się aktywnie w różne działania ewangelizacyjne. Przez kilka kolejnych lat współpracował z siostrą Walentyną Davydyuk, rodzącą się Grupą Misyjną „Trzej Aniołowie” oraz działał na terenie Płocka. Tu na świat przyszły obie jego córki – Kasia i Dorotka.

W styczniu 2010 roku rozpoczął służbę pastorską, którą kontynuował na terenie Płocka, opiekując się także przez pewien czas grupami w Sochaczewie i Ciechanowie. Od marca 2012 roku służył jako pastor w Lidzbarku Warmińskim, współpracując i ucząc się u boku pastorów Adama Plesa i Mieczysława Tarasiuka. W 2016 roku rozpoczął studia magisterskie na kierunku Religioznawstwo, prowadzone przez Andrews University w porozumieniu z WSTH. Od września 2017 roku opiekował się również zborem w Olsztynie, oraz grupą w Iławie.

Pastor Daniel Stasiak Skarbnikiem Diecezji Zachodniej.

Skarbnikiem Diecezji na nową kadencję na lata 2019-2022, został pastor Daniel Stasiak. Absolwent Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej. Obecnie student Andrews University na kierunku Regioznawstwa. W swojej pracy duszpasterskiej opiekował się zborami adwentystycznymi w Zielonej Górze, Świebodzinie i Gorzowie Wielkopolskim. 

AAI

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]