1 % Podatku dla ChSCh

Warszawa, styczeń 2020

1% podatku

Czas rozliczeń podatkowych, który przypada na początek każdego roku, daje nam okazję do tego, byśmy idąc za przykładem Pana Jezusa, pomyśleli o tych, którzy potrzebują troski, pomocy i wsparcia. Na początku każdego roku, – jako podatnicy – mamy możliwość przekazania 1% podatku należnego fiskusowi (wykazanego w rocznej deklaracji PIT), bezpośrednio na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To my sami decydujemy o tym, gdzie i na jakie cele ta część naszego podatku zostanie spożytkowana. Jeśli nie wybraliście jeszcze podmiotu, któremu przekażecie 1%, pragniemy zaapelować o przekazanie 1% podatku dla Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej – organizacji pożytku publicznego.

W 2020 roku pragniemy rozwijać jeden z naszych kluczowych programów: „Bądź solidarny w potrzebie”. To dzięki temu projektowi jesteśmy w stanie pomagać w sytuacjach niecierpiących zwłoki. Są to przypadki, gdy osoby (często dzieci lub nasi bracia czy siostry) ulegają poważnemu wypadkowi i potrzebują operacji, rehabilitacji czy zakupu środków opatrunkowych. Niejednokrotnie bywają też potrzeby związane z nagłym pojawieniem się choroby i zakupem leków lub wykonaniem badań diagnostycznych. Wspieramy też rodziny, które znajdują się w krytycznej sytuacji np. w wyniku pożaru domu czy innych nieszczęść. Organizujemy również koncerty charytatywne oraz zbiórki pieniędzy.

Powyższe działania finansowane są ze środków zebranych w ramach 1% podatku i możliwe są wtedy, gdy wszyscy zapragniemy przyłączyć się do tego dzieła. Bóg obdarza nas swoimi darami i błogosławieństwami właśnie po to, abyśmy mogli udzielać ich innym. Pamiętajmy – odpisanie 1 procenta podatku nic nie kosztuje – a czyniąc to, możemy odmienić czyjeś życie.

Jak przekazać 1%?

Wystarczy w odpowiedniej rubryce składanej deklaracji podatkowej wprowadzić nasz numer
KRS: 0000 220 518 lub skorzystać z darmowego programu na stronie bliskoserca.pl/pit, gdzie deklarację można rozliczyć elektronicznie. Osoby, które w tym roku będąrozliczały się online przez stronę podatki.gov.pl, również mogą przekazać 1% naChrześcijańską Służbę Charytatywną, wybierając z listy nasz numer KRS. Jeśli w poprzednim roku rozliczając się online wybraliście inną organizację, system podpowie ją automatycznie. Oczywiście można ją jednym kliknięciem zmienić wybierając opcję „zmień organizację”, a następnie wskazując nasz numer KRS.

Cieszymy się, że każdego roku wiele osób jest chętnych naśladować postawę Pana Jezusa wobec tych, którzy znajdują się w potrzebie i mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej z nas otworzy swoje serca na potrzeby innych.

Każdej osobie, która zdecydowała się na przekazanie 1% podatku na działalność dobroczynną Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej serdecznie dziękujemy i życzymy Bożych Błogosławieństw!                                      

Paweł Lazar
dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej