Adwentystyczne radio AWR uruchomiło „mobilny” projekt na Ukrainie

Z inicjatywy prezesa Adventist World Radio (AWR) Duane’a McKeya i Wasilija Makarczuka, europejskiego dyrektora regionalnego AWR, powstała specjalna naczepa, która będzie podróżować po terenie Ukrainy. Celem projektu jest pomoc mieszkańcom różnych regionów tego kraju, zwłaszcza terytoriów dotkniętych skutkami wojny.

14 LISTOPADA 2022 (NR 882) [ADVENTIST.NEWS / OPR. DANIEL KLUSKA]

Projekt ten został przedstawiony uczestnikom podczas dorocznego spotkania liderów Kościoła Adwentystów na Ukrainie w dniach 28-30 października.

Posiedzenie Unii Ukraińskiej odbyło się po raz pierwszy, po tym jak została włączona bezpośrednio pod opiekę Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów w kwietniu 2022 roku [Więcej pisaliśmy o tym tutaj]. Spotkaniu temu przewodniczył Artur Stele, wiceprzewodniczący Generalnej Konferencji.

Maksym Krupskyi, dyrektor Hope Media Group, na wstępie przybliżył uczestnikom spotkania poszczególne etapy tego przedsięwzięcia, którego Media Group jest partnerem. Andrii Skoryna, kierownik projektu, opowiedział natomiast – za pośrednictwem aplikacji Zoom – o całym zespole zaangażowanym w przygotowanie ciężarówki, która będzie jeździć po Ukrainie. Naczepa zawiera sprzęt medyczny do przyjmowania i obsługi pacjentów. Ze Skoryną pojadą specjaliści z różnych dziedzin, m.in. lekarze i psycholodzy, którzy udzielą niezbędnej pomocy – psychologicznej, medycznej czy nawet duchowej. Ponadto Szkoła Biblijna w ramach działalności Hope Media Group będzie również dostarczać materiały i aktywnie uczestniczyć w projekcie. Serhij Vershylo, dyrektor Szkoły Biblijnej, włożył wiele wysiłku, aby dostarczyć niezbędne materiały.

Gościem specjalnym spotkania był Kent Sharpe, kierownik projektu i wiceprezes AWR, który przyjechał na Ukrainę, aby wesprzeć uruchomienie „Radia w Ruchu”.

Sharpe opowiedział o etapach przygotowania projektu i możliwościach, jakie daje ta inicjatywa. Zwrócił uwagę, że mimo trudnych chwil, jakie przeżywają Ukraińcy, przez chmury zawsze przebijają się promyki światła.

W swojej modlitwie Sharpe prosił Boga, aby przyszłe spotkania z „Radiem w Ruchu” w różnych regionach pomogły mieszkańcom Ukrainy otrzymać pomoc i nadzieję w tych trudnych czasach.

Pierwszy wyjazd ciężarówki „Radio w ruchu” planowany jest do miasta Mukaczewo i rozpocznie się w listopadzie 2022 roku.

AAI