|

Blisko Serca – 1%

Warszawa, 12.01.2020r.

Drogie Siostry i drodzy Bracia w Jezusie Chrystusie,

przekraczając próg Nowego Roku, wielu z nas odetchnęło z ulgą, mając w świadomości, że wiele trudnych i przykrych momentów, które miały miejsce w roku 2020, zostawiamy za sobą. Epidemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno w naszym życiu, przynosząc lęk, cierpienie, samotność, bezrobocie, różnego rodzaju ograniczenia i obostrzenia wpływające na życie społeczne i religijne. Świat jaki do tej pory znaliśmy,  zmienił się nie do poznania.

Rok 2020 minął i możemy patrzeć z nadzieją w przyszłość. Zmieniać świat dookoła nas i nasze otoczenie, wywierać pozytywny wpływ na ludzi i siać dobro, miłość i pokój, aby wszystkim nam żyło się lepiej.

Początek każdego roku jest do tego dobrą okazją, gdyż ten właśnie czas przynosi możliwość podzielenia się 1% podatku z potrzebującymi! Niezależnie od tego, czy ubiegły rok był dla nas lepszy czy gorszy finansowo, przekazanie 1% podatku nie kosztuje nas nic poza minutą czasu, poświęconą na wpisanie numeru KRS w zeznaniu podatkowym.

Jak to działa?

Jako podatnicy mamy możliwość przekazania 1% podatku należnego fiskusowi (wykazanego w rocznej deklaracji PIT), bezpośrednio na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To my sami decydujemy o tym, gdzie i na jakie cele ta część naszego podatku zostanie spożytkowana. Z całego serca zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej – organizacji pożytku publicznego.

Dzięki temu będziemy mogli wciąż nieść doraźną pomoc naszym podopiecznym!

Na co wykorzystamy 1% podatku?

W 2021 roku pragniemy kontynuować nasz kluczowy program: „Bądź solidarny w potrzebie”. To dzięki temu projektowi jesteśmy w stanie pomagać w sytuacjach niecierpiących zwłoki. Są to przypadki, gdy ludzie ulegają poważnemu wypadkowi i potrzebują operacji, rehabilitacji czy zakupu środków opatrunkowych. Niejednokrotnie bywają też potrzeby związane z nagłym pojawieniem się choroby i zakupem leków lub wykonaniem badań diagnostycznych. Wspieramy też rodziny, które znajdują się w krytycznej sytuacji np. w wyniku pożaru domu czy innych nieszczęść. Dzięki środkom zebranym w ramach 1% podatku jesteśmy w stanie działać szybko i niezwłocznie reagować w sytuacjach, gdzie nie ma czasu na organizowanie zbiórek pieniężnych i oczekiwanie na napływające środki.

W roku 2019 udzieliliśmy pomocy 33 972 osobom! Dane za rok 2020 będą dostępne w marcu

br. (można zapoznać się z nimi na naszej stronie www.bliskoserca.pl/raporty/. Finansowanie operacji, rehabilitacji, zakup leków, wsparcie ubogich, pomoc dzieciom i młodzieży i wiele innych działań, było możliwe dzięki osobom o wrażliwych sercach, które zdecydowały się pomóc w ten właśnie sposób i przekazać 1% podatku. Cenimy sobie każde zaangażowane serce, podążające za przykładem Zbawiciela i każdy przekazany grosz, bo wierzymy, że działając w jedności, ten mały procent podatku, zmienia się w wielki akt dobroczynności na rzecz potrzebujących.

Chrystus jest dla nas Wielkim Wzorem. Niechaj dzieło Chrystusa będzie dla was przykładem. Dokądkolwiek się udał czynił dobro – karmił głodnych i uzdrawiał chorych. Nikt, kto oczekiwał od Niego współczucia, nie zawiódł się. On, który był Wodzem Niebiańskich Zastępów, stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas, a dzieło Jego życia jest przykładem dzieła, jakie nam zostało powierzone.”[1]

Jak przekazać 1%?

Wystarczy w odpowiedniej rubryce składanej deklaracji podatkowej wprowadzić nasz numer
KRS: 0000 220 518 lub skorzystać z darmowego programu na stroniebliskoserca.pl/pitgdzie deklarację można rozliczyć elektronicznie. Osoby, które w tym roku będąrozliczały się onlineprzez stronę podatki.gov.pl, również mogą przekazać 1% naChrześcijańską Służbę Charytatywną, wpisując nasz numer KRS. Jeśli w poprzednim roku rozliczając się online wybraliście inną organizację, system podpowie ją automatycznie. Oczywiście można ją jednym kliknięciem zmienić wybierając opcję „zmień organizację”, a następnie wskazując nasz numer KRS.

Każdej osobie, która zdecyduje się na przekazanie 1% podatku na działalność dobroczynną Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej serdecznie dziękujemy!   

Z braterskim pozdrowieniem,

Paweł Lazar
Dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej


[1]   E.G. White, Służba dobroczynna s.47, Wydawnictwo Znaki Czasu, Warszawa 2015